מה למדנו על אהבה מאילנית לוי

אילנית לוי. צילום: עידו לביא. סטיילינג: ראובן כהן
אילנית לוי. צילום: עידו לביא. סטיילינג: ראובן כהן

איך היא השתנתה בעקבות בן הזוג אלירז שדה ומה הסוד לזוגיות ששורדת את כל הקשיים? אילנית לוי חוגגת היום 40, הזדמנות טובה להיזכר מה היא סיפרה על לנו אהבה

88 שיתופים | 132 צפיות

אחרי זוגיות בת כמעט עשור, אילנית לוי ואלירז שדה התחתנו בסוף 2018 בחתונה שנדמה שריגשה את המדינה כולה. מאז לוי סיפרה בגלוי על הקשיים להיכנס להיריון וגם על ההפלה שעברה, אבל לשמחתנו, אחרי כל הקשיים, הזוג החמוד התברך בילדה בריאה, בשם אריאה, שנולדה בספטמבר האחרון. המשפחה זכתה גם לעוד קצת נחת השנה כשתוכנית הריאלטי שלהם עלתה בהוט לשמחת הקהל ונתנה לנו הצצה מקרוב לדינמיקה המשפחתית עם שני ילדיה של לוי מנישואיה לאייל גולן: ליאם ואלין.
היום (07/7) לוי חוגגת 40, וזו הזדמנות טובה לגלות מה למדנו על הדבר החשוב מכל שהיא כל כך מצטיינת בו: אהבה.  הציטוטים לקוחים מראיונות שביצענו איתה בעבר. בבקשה:

1. חתונה זה טקס, לא חזות הכל

"אין לי בעיה של מחויבות, אין לי אישיו עם חתונה, אני לא אנטי, זה מקסים בעיניי וזה אחלה טקס. פרק ב' פחות מפחיד מפרק א' כי בפרק א' הולכים אל הבלתי נודע".

 

החתונה של אילנית לוי ואלירז שדה | צילום: דביר כחלון
החתונה של אילנית לוי ואלירז שדה | צילום: דביר כחלון

2. כל אהבה שתלויה בדבר – בטל הדבר, בטלה האהבה

"אין לי חלומות על כסף גדול, זה לא אישיו בשבילי. אני מפרנסת את עצמי מגיל צעיר. כנערה מלצרתי והיה לי כסף משלי שאפילו נתתי לאחים שלי. ביום שישי כשאני מדליקה נרות אני רק מבקשת שאצליח לפרנס את ילדיי בכבוד".

3. האקס שלך לא מעיד על כל הגברים

"מכל מערכות היחסים שהיו לי, למדתי שאי אפשר להקיש מזוגיות אחת לאחרת. בכל זוגיות שהייתה לי הייתי בן אדם אחר. כל מה שלמדת לא שווה כלום כי בסוף הכול תלוי באינטרקציה שלך עם מי שנמצא מולך".

4. אל תתפשרי

"אני למדתי לא להתפשר על אמון, על תקשורת טובה ועל חברות, שזה העניין הכי חשוב בזוגיות".

5. אבל גם אל תפחדי להיות לבד

"בבית שבו גדלתי לא היה דבר כזה שקוראים לו גירושין. אצל הוריי המילה גירושין הייתה קללה. אני זוכרת כילדה את אימא שלי לוחשת לי על מישהי ברחוב 'היא גרושה' כאילו היא מצורעת. בסוף אני התגרשתי. גירושין זה דבר לא נעים ופחות מקובל עליי אבל לא היה בי שום פחד מהלבד, ידעתי שאסתדר".

6. הסוד לזוגיות טובה? תקשורת, תקשורת, תקשורת

"הייתי בן אדם של אגו ושל גאווה אבל היום, כשאני במערכת יחסים בריאה, אני יודעת שצריך להוציא הכול החוצה, את הרע ואת הטוב. אלירז לימד אותי בעיקר להיפתח ולדבר, לא להשאיר את הרפש בפנים, לא להסתיר ולא להתמודד לבד. הוא מאוד תקשורתי. אצלנו הוא החפרן ואני השותקת".

7. אל תדרשי מבן הזוג דברים שאת לא מסוגלת לקיים

"אני שמרנית, אין אצלי פתיחות. אני אישה של גבר אחד. העולם מסביב משוגע גם ככה, אז למה להכניס לעצמי סימני שאלה? מה שאני דורשת מעצמי אני דורשת גם מבן הזוג שלי, הכי אולד סקול שיש".

8. גם לך מותר להיות חלשה

"היום אני יודעת שמותר לי להיות חלשה, לשאול, להזדקק, להודות שלא הצלחתי לעשות משהו לבד. יש לנו זוגיות בריאה וזה נזקף לזכותו".

ליאם גולן, אלין גולן, אילנית לוי ואלירז שדה בהשקת הסדרה "משפחת שדה" | צילום: אביב חופי
ליאם גולן, אלין גולן, אילנית לוי ואלירז שדה בהשקת הסדרה "משפחת שדה" | צילום: אביב חופי