קורבן האונס החליטה להילחם ותובעת את הבר בו נחשד שסוממה

הכל רק לא לשתוק, אופיר שטוי. צילום מסך מפייסבוק
הכל רק לא לשתוק, אופיר שטוי. צילום מסך מפייסבוק

לארונה פורסם סיפורה המזעזע של אופיר שנאנסה על פי החשד באמצעות סם אונס על ידי בחור שהכירה, ושוב, הפרקליטות לא עוזרת לקורבן. לכבוד יום האישה 2021 אנחנו קוראות לכן להתגייס לעזרתה

88 שיתופים | 132 צפיות

הפוסט המצמרר שפרסמה לאחרונה עורכת הדין רוני אלוני סדובניק, מגולל את סיפורה של צעירה בשם אופיר שטוי, שנאנסה על פי החשד על ידי סטודנט לרפואה. הסיפור מזעזע, מקומם ומכעיס, אבל משום מה אף אחד לא מופתע מהתנהלות המשטרה והפרקליטות המתוארת בו. כעת היא יוצאת למלחמה ולא תנוח עד שימוצה הדין עם הנאשם. לראשונה בישראל היא גם תובעת את הבר שבו על פי החשד סוממה בסם האונס והיא מבקשת מהציבור להתגייס לעזרתה, להביע את תמיכתו ולהצטרך לקמפיין הדורש מהמשטרה בישראל להקים מעבדת מז"פ לזיהוי סם אונס, כפי שקיים באיטליה.
זה הסיפור כפי שפורסם בעמוד הפייסבוק של אלוני סדובניק: "תכירו את אופיר. קצינה בחיל האויר, יפיפיה גאונה מלאת שמחת חיים ומוקפת אהבה – עד ליום השחור 27.1.19, היום שלאחריו שום דבר כבר לא היה כמו קודם.
אופיר התענינה מאד בלימודי רפואה וקבעה להיפגש עם בחור שהכירה שלומד רפואה בחו״ל, כדי שיספר לה על הלימודים שם. הם ישבו בבר מוכר בדזנגוף והזמינו לשתות (החשבונית מלמדת ששתו ממש מעט ובסבבה).

אופיר סמסה לחיילת ששירתה איתה שיפגשו למחרת בבוקר בבסיס לבצע משימה מסויימת וכך גם סמסה לאחותה שגרה בהרצליה שהיא מסיימת עוד מעט את הפגישה הלא ממש מרגשת ותבוא לישון אצלה.

אופיר ניגשה לשירותים בבר, חזרה לשולחן. זהו. כל השאר נמחק טוטלית מהזכרון. הצלחנו לשחזר ביחד, לאט לאט חלקים שלמים מאותו הלילה באמצעות מצלמות אבטחה בבר, ברחוב שבו גרה אחותה וכד׳.

עדויות סותרות ומיסתוריות צצו במשטרה – המלצרית העידה עדות מוזרה: שמעולם בחייה לא ראתה אשה ששתתה כל כך הרבה אלכוהול – אבל יש לנו ביד החשבונית – זה לא מסתדר.

המשטרה מצאה אצל המלצרית בבית את המעיל והמפתחות של אופיר – למה? נהג מונית העיד שהיתה שפוכה במונית, השאירה במונית גרב ואת הנייד.מוזר.

למרות שברור לדעתנו שנאנסה לכאורה על ידי אותו סטודנט לרפואה, פרקליטות תל אביב סגרה (כרגיל) את תלונתה מחוסר ראיות, מאחר שהסטודנט טען כי יצאו יחד מהבר הסמוך לבית הוריו בת״א וקיימו יחסי מין בהסכמה. הסכמה? היא לא זוכרת דבר כזה.

שכנים של אחותה בהרצליה העידו במשטרה שבשעת בוקר מוקדמת הסתובבה יחפה ללא גרבים ונעלים ברחוב דופקת בחוסר אונים על דלתות ומחפשת את בית אחותה, נראתה מסוממת לגמרי, ללא ריח של אלכוהול, ללא המעיל שלה, בלי ארנק בלי הטלפון, עגיל אחד נעלם.

בדיקה בחדר 4 בבוקר העלתה כי אכן מישהו קיים עמה יחסי מין שפצעו אותה. משפחתה פרסמה מודעה בקבוצת הפייסבוק השכנים של בוגרשוב
האם מישהו מצא זוג נעלי ואנס לבנות וחדשות באזור? ומייד התקבלה תשובה חיובית: כן, אכן היתה בבוקר שקית מונחת ליד כתובת ביתו של הסטודנט, ובה נעלי ספורט חדשות לבנות ומצעים. אבל המשטרה התמהמהה ולא באה לאסוף ומישהו כבר לקח את זה.

החלטנו לא לשתוק ועשינו חקירה בלשית בעצמנו והגשנו השבוע תביעת ענק נגד האנס ובאופן תקדימי בישראל – תבענו לראשונה את הבר עצמו, הגיעה העת שבעלי בארים ומקומות המגישים אלכוהול יקחו אחריות על מה שקורה אצלהם בבר. אנו גאות ליצג משפטית את אופיר ונוודא כי תנצח. אם המשטרה והפרקליטות לא רוצות להתאמץ? נעשה את זה בעצמנו".

אנחנו מלאות תקווה שהמאבק של אופיר יצלח ושהיא תמצא את השקט והשלווה המגיעים לה. הכנסו לדף של אופיר שטוי ותימכו במאבקה: הכל רק לא לשתוק

הכל רק לא לשתוק, אופיר | צילום מסך מפייסבוק
הכל רק לא לשתוק, אופיר | צילום מסך מפייסבוק