לא למדנו כלום מאיתמר עמי: "אהבה חדשה" מתנהלת לפי חוקי הדייטינג של ברידג'רטון

"אהבה חדשה" | צילום: מיכה לובטון
"אהבה חדשה" | צילום: מיכה לובטון

"באהבה חדשה" אנחנו תקועים עדיין בלופ של חוקי הדייטינג של ברידג'רטון, כשנשים תופסות את עצמן כסחורה פגומה בגלל גיל או סטטוס משפחתי. חבל שפה אין שום דוכס חתיך שיציל את המצב

88 שיתופים | 132 צפיות

פחות מ-24 שעות חלפו מאז שירד השאלטר על גמר הישרדות בקול שערורייה סוער וברשת 13 כבר הונחתה עלינו עונה חדשה של תוכנית מציאות מז'אנר השידוכים שאינו חתונמי. כלומר, הפורמט נשען על מפגש בין גבר ואישה שלא נפגשו לעולם והם הולכים לגור יחד לתקופה קצרה בליווי של שלושה מומחים שמנסים להצדיק את עסק הביש הזה. אבל זה ממש לא חתונמי. מי ייתן והסאגה הזו תיגמר לפני שנת 2023, או לכל הפחות יותר מהר מהרוטציה של בנט.

אהבה חדשה: צאו לדרך

סליחה, עניין של הרגל. ובכן, גם הפעם קומץ של רווקות ורווקים שעברו לתל אביב לפני שנתיים וסביר להניח שמתגוררים על ציר דיזנגוף (ובטוחים שהם הכי לא סחים בעולם) – משנעים את עצמם אל בית מלון אופנתי במדרחוב של נחלת בנימין עם מטרה אחת: למצוא זוגיות במקום שבו כולם נכשלו. או מקסימום להזניק קריירת טיקטוק.

בלב הפורמט, ארבע רווקות בנות שלושים פלוס שמאסו מהטינדר. הן מתבקשות להחליט, על סמך תמונה וביוגרפיה קצרה (והאירוניה בדיוק עושה סלפי עם מאיה ורטהיימר) –  עם מי הן הולכות לגור בשלושת הימים הקרובים, בתקווה שתבשיל שם אהבה. נו דני ויעל, מה תגידו? 

שני גולן

הרווקה הראשונה בתוכנית היא עורכת דין מתל אביב, שלעולם לא תגיד לכם בת כמה היא. כמו תיק פלילי שהיא מנסה להצניע, שני תרמוז רק יותר מדי פעמים שהיא כבר בת 35 בהשפלה עצומה. כי הרי ידוע שאישה מתקלקלת מהר יותר מקוטג' ואחרי גיל 30 זה נספר בשנות כלב. שני אומרת שכולם מאוכזבים ממנה כי היא עדיין לא התחתנה ואנחנו כאמור יודעות שלא משנה מה השגת בחיים, זה לא שווה כלום כל עוד פאלוס קדוש לא הניח על זה טבעת. 

שני גם בוחרת להתעלם מכל נורות האזהרה והסירנות מחרישות האוזניים ואף על פי כן, בוחרת במיכאל. הפלסטיקאי עם האטיטיוד הבעייתי. אז אם תהיתן איך נראה גול עצמי – ממש ככה. כעיקרון גם אם מיכאל היה מקעקע על עצמו "תברחי ממי דחוף אין לך מה לחפש פה" במקום צמיד מנדלה כעור, שני החמיצה את זה. היא לא אוהבת את הדרך שהוא אוכל, את התקשורת שלו עם נשים או הידיעה שהוא עובד איתן צמוד כאילו שלא מדובר במנתח פלסטי בכלל. מצד שני, הוא התוודה על עבר די מפוקפק עם נשים. איזה מלכוד דושבגי למופת.

שני גולן, "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
שני גולן, "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

דנה בן ארי

דנה בת ה-29 הגשימה את החלום הישראלי. כלומר, היא גרה במגדל גבוה במיאמי. אין לנו מושג מה היא עושה שם. אבל גם לא לעשות כלום במיאמי זה יותר מרשים מלעשות משהו בישראל. עכשיו היא כאן כדי לחפש בעל יהודי כשר וזה בכלל לא מרפרר לנו לריאליטי אחר. אפשר להגיד שדנה היא זאת שהייתה איתך בטירונות, איכשהו מצליחה להסתדר עם כולן ומוכנה להישבע שתרקדו בחתונות אחת של השנייה. 

גם לכולנו ברור שהיא רוצה להיות אשת חיל של מישהו ובוחרת בעידן הזמר הרגיש למראית עין, שבעצם בכלל עדיין חי בקודים חברתיים של ימי הביניים. אפשר כבר מעכשיו לחוש את דגדוגו של ניחוח החלות שהיא תאפה לו בשישי ואת גלגול העיניים כשהוא יעלה פוסט מעייף בנושא על אשתו המלכה. חבל שהוא הרס את הכל כי לא מכובד בעיניו שאישה ממקבלת דייטים. סורי דנה, זאת לא אשמתך. באמת ניסית.

דנה בן ארי | צילום מסך "אהבה חדשה" רשת 13
דנה בן ארי | צילום מסך "אהבה חדשה" רשת 13

אל אדידה

אל בת ה-34 היא זאת שעל פניו נראה שהכל סבבה איתה. אבל בעצם יש לה אישיוז עם אינטימיות כי ההורים שלה התגרשו ושלחו אותה לפנימייה. היא גם די צרפתייה. אבל אני לא אשווה אותה למנו כי אנחנו לא עם של גזענים. סתם, ברור שאנחנו כן. עד כדי כך, שלא מספיק שאל יפה, מצליחה, חכמה ומתה להקים משפחה. פשוט אמא שלה *שמע ישרועל* לא יהודיה (אבא שלה כן). וזה גורם לגברים לחתוך ממנה. ג'יזס, אתם כאלה מטומטמים.

כצפוי, אל מגשימה את נבואת הכישלון ובוחרת באמיר. יש לו כריזמה וקריירה בהייטק ומסתמן שגם תסביך שעוד ייחשף בהמשך. עם מנה גדושה של פסאודו ביטחון עצמי, הוא פותח בפיקאפ ליין המדכא בעולם: "את נראית כל כך טוב, למה את פה?". אז שמעתן? אהבה זה רק ליפות. מכוערות? לכו תקימו קהילה אקולוגית בערבה או משהו עם טינקרבל. 

אל אדידה "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
אל אדידה "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

מריאנה דייץ

מריאנה באה לשבור את הרצף התל אביבי. היא בת 32 מבאר שבע, יש לה ילד חמוד וממש בא לה שמישהו ירכיב לה את הרהיטים. די בקלות היא מוותרת על הקולנוען הרגיש (כותבת שורות אלו בזוגיות עם אחד כזה כבר שנתיים וסך הכל ממליצה על נפשם המעונה) לטובת רזי – שייק חלבון אנושי שמיד צובא על המקרר שלה ומדרג את המוצרים שבתוכו על פי סימון תזונתי. הרי אין יותר מחרמן מסמול טוק על טונה וקרוספיט. סורי מריאנה, יכולת לשבת עם בחור שבוכה בפורסט גאמפ אבל העדפת את ההוא שרוצה לשלוט בכל אספקט בחיים שלך כאילו לא למדנו כלום מאיתמר עמי (פליז אל תתבע אותי).

מריאנה דייץ "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
מריאנה דייץ "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

היפים והרעילים

הו, הגברים. בואו נתעכב עליהם רגע. אני מבינה שאי אפשר לקרוא להם דושים סתם ככה על סמך אינטואיציה ומניפולציות של ריאליטי. אבל בואו. רזי חושב שכל הגרושות מסריחות מסיגריות. עידן מאוד מוטרד מהעבר "הפרוע" של דנה (כן, ללכת למסיבות רגאטון זה כה מופרע הרי), מיכאל אומר שהוא רוצה זוגיות אבל בתכלס הוא במצב סריקה ותקיפה כל עוד נשמתו באפו ואמיר לא אוהב להיות לבד במטבח כשאישה יפה דופקת שנ"צ לצדו.

מה? כבר? מפגש זוגות

כמו כל פורמט לא מגובש, "אהבה חדשה" הוא יצור כלאיים של חתונמי, האח הגדול ומסתבר שגם מאסטר שף. אחרת לא ברור למה הזוגות כבר צריכים גם לבשל ארוחת ערב יחד במגבלת זמן לוחצת וגם לנכוח במפגש זוגות כשהם מכירים משהו כמו 4 וחצי שעות. כעיקרון, הייתי מעדיפה לצפות באמא של במבי חוטפת כדור בלופים במקום להישיר מבט אל ארוחת הסיוטים הזו שהיא גם אוסף מופעי הגבריות השברירית בעולם. היה שם גם משחק NEVER משמים ואל חטפה התמוטטות עצבים אבל נשבעת שלא הפסדתן כלום.

מפגש הזוגות. "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
מפגש הזוגות. "אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

"את יפה, אפשר להירגע"

יש קטע כזה שחוזר על עצמו כששני הצדדים נפגשים לראשונה. הגבר פולט אנחת רווחה כשהוא מבין ששידכו לו כוסית והאישה נרגעת כשהיא מקבלת אישור על היותה מושכת בעיניו. במילים אחרות, אנחנו עדיין תקועות בלופ של חוקי הדייטינג של ברידג'רטון ונשים מרשימות איכשהו תופסות את עצמן כסחורה פגומה בגלל גיל, מוצא, דימוי גוף או סטטוס משפחתי. אז הן בוחרות במוקד כוח וחפצות בחסותו. הגברים מצדם מסכימים כי הן יפות וזה הכי חשוב. מה קיבלנו? מופע שידוכים פטריארכלי מינוס הדוכסים החתיכים.

 

מצעים מפנקים ומגבות מלטפות של קנת קול לבית עכשיו במבצע THREE SIXTY FIVE by MASHBIR