אדואה אבואה היא הדוגמנית הכי לוהטת של הרגע

עוצרת נשימה: אדואה אבואה לפני תצוגת הקרוז של דיור | צילום: Gettyimages
עוצרת נשימה: אדואה אבואה לפני תצוגת הקרוז של דיור | צילום: Gettyimages

איך הפכה מכורה לסמים לשעבר, עם קרחת ונמשים שלא עוברת את ה-1.75 מטר לכוכבת החדשה של עולם האופנה? הסיפור המופלא של אדואה אבואה - כוכבת השער החדשה של ווג שמאתגרת את חוקי היופי המסורתיים

88 שיתופים | 132 צפיות

 

עולם האופנה חיכה בציפייה דרוכה לגיליון הזה: גיליון דצמבר של מגזין ווג הבריטי תחת העורך החדש אדוארד אנינפול. לא נגזים אם נכתוב שמדובר בעידן חדש. לאחר 25 שנות שלטונה של אלכסנדה שולמן, אנינפול – העורך הגבר השחור הראשון של המגזין – שידוע בתור אחת הדמויות הבולטות במאבק נגד גזענות בתעשיית האופנה נכנס לקדנציה החדשה כמו שצריך, כלומר עם גיליון שגרם באופן מיידי לבאזז עולמי. לא מעט בזכות כוכבת השער – הדוגמנית אדואה אבואה שנראית עוצרת נשימה בצילום הומאז' לסיקסטיז של סטיבן מייזל.

 

השער שכולם ידברו עליו החודש: אדואה אבואה על שער ווג הבריטי | צילום: סטיבן מייזל
השער שכולם ידברו עליו החודש: אדואה אבואה על שער ווג הבריטי | צילום: סטיבן מייזל

 

ליופי המיוחד שלה אחראי שילוב גנים מוצלח במיוחד בין אימא בריטית לאבא ממוצא גנאי. ואם חיפשתן עוד הוכחה שזה אצלה בדם – אימא שלה היא סוכנת דוגמניות מצליחה במיוחד וגם אחותה של אדואה, קאסווה, היא דוגמנית בפני עצמה. אבל החיים לא תמיד האירו פנים למי שנחשבת לדוגמנית החמה של הרגע.

אדואה מספרת שהיא נאבקה בדיכאון מאז גיל 14, בהמשך נוספו גם הפרעה דו קוטבית והתמכרות לסמים, על פניו לא הגורל שהייתן משייכות למי שנולדה בבית לונדוני אמיד. לדבריה הבעיות התחילו כשבגיל 13 עזבה את הבית ועברה לפנימיה, שם התחילה להתנסות לראשונה בסמים כמו אקסזטי, הרואין וקטמין. "לכל מי שראה אותי מבחוץ נראיתי ממש בסדר, אבל בפנים לאט לאט התפוררתי. הפסקתי לבלות עם כמה מחברי הטובים כי הם כל הזמן שאלו אותי איך אני מסתדרת. אף אחד לא ידע כמה חמור זה היה. הייתי יכולה להיות במקום הכי מדהים בעולם ועדיין הכל היה אפור ועגום".

לא הסטנדרט הרגיל של דוגמנית בלונדינית עם עיניים כחולות: אדואה אבואה | צילום: Gettyimages
לא הסטנדרט הרגיל של דוגמנית בלונדינית עם עיניים כחולות: אדואה אבואה | צילום: Gettyimages

 

ב-2015 אדואה לקחה מנת יתר שלמעשה הייתה ניסיון התאבדות. אחרי 4 ימים בקומה כשהיא מוקפת במשפחתה היא הבינה שהיא בעצם בת מזל ושהיא רוצה לחיות, בהמשך נשלחה על ידי הוריה למוסד גמילה. מאז אדואה מציינת כל שנה את היום בו ניסתה לקחת את חייה: "באופן מוזר זה כמו יום הולדת בשבילי. אני אוהבת לזכור איפה הייתי בהשוואה לאיפה שאני היום. זה לא משהו שאני אי פעם אשכח, הרי בקלות יכולתי לא להיות פה".

חודשיים בלבד לאחר הרגע הכי חשוך שלה הגיעה הפריצה הגדולה על שער מגזין ווג האיטלקי ב-2015 ומאז הקריירה שלה בנסיקה מתמדת כולל ביקור על המסלולים של כל מעצבי העל הכי גדולים, משאנל ועד דיור. היום אדואה מספרת שהיא שומרת על אורח חיים בריא ושהדבר היחיד שהיא מדי פעם מעשנת הוא סיגריות. המראה יוצא הדופן שלה הקפיץ אותה לגבהים חדשים, אבל זה לא כל הסיפור. האופי המיוחד והאותנטי שלה, שמאפשר לה לשתף בפני כל העולם את מה שעברה וגישה כנה ולא מתנצלת הפכו אותה באופן רשמי לאיט גירל החדשה של עולם האופנה.
חוץ מקריירת דוגמנות משגשגת אבואה היא גם פעילה פמיניסטית ואף הקימה ארגון בשם Gurls Talk שמטרתו להיות פלטפומרה לנערות צעירות לשוחח על כל הנושאים שמפריעים ומטרידים אותן – החל מדימוי גוף, דרך דיכאון ועד למיניות.

עם הבסטי קארה דלווין | צילום: Gettyimages
עם הבסטי קארה דלווין | צילום: Gettyimages

 

עוד נקודה לזכותה של אדואה היא החברה הכי טובה שלה קארה דלווין. השתיים מכירות כעשור ויש להן אפילו קעקועי חצי-לב תואמים. בשנה שעברה דלווין ראיינה את אבואה למגזין Teen Vogue ואמרה לה: "יש אנשים שהם פשוט השראה השראה תמידית, אנשים שאני תמיד נושאת עיניים אליהם וגורמים לי לרצות להיות יותר חזקה – את אחד מהאנשים האלה".

בינתיים לצד הבאזז הנלהב השער האחרון שלה הספיק לעורר גם ביקורות שטוענות שאדואדה נראית בו "בהירה מהרגיל". בווג עוד לא הגיבו לביקורת, ועבור אדואה זו כמובן לא הפעם הראשונה בה היא זוכה לביקורת על המראה שלה.

לאדואה יש מאפיין אחד בולט שאי אפשר להתעלם ממנו, אנחנו כמובן מדברות על הקרחת שלה. במכתב אישי שהתפרסם במגזין Teen Vogue היא חשפה איך הקרחת שלה שינתה את חייה: "תמיד היה לי אפרו ג'ינג'י עבה. קינאתי בבנות עם שיער גולש וחלק, עם קליפסים קטנים של פרפרים ושנאתי את שלי". בהמשך היא מתארת איך כל חייה היא נאלצה להיאבק בשיער שלה והרסה אותו בשלל טיפולים, עד שבנקודה מסוימת כבר לא הייתה ברירה חוץ מלגלח הכל. "אחרי שנים ששנאתי את השיער שלי, סוף סוף הרגשתי משוחררת ממנו. הרגתי מועצמת, ובפעם הראשונה בחיים יכולתי לקום בבוקר בלי לבזבז שעות על ניסיון לסדר אותו".

ועם שיער ארוך | צילום: Gettyimages
ועם שיער ארוך | צילום: Gettyimages

 

השער שהקפיץ אותה: אבואה על שער ווג איטליה מ-2015
השער שהקפיץ אותה: אבואה על שער ווג איטליה מ-2015