מקודם

מהי העיר שכדאי לבקר בה עם המשפחה?

תעלו לבירה. צילום: pexels
תעלו לבירה. צילום: pexels

הורים אוהבים לבלות עם ילדיהם באטרקציות הקרובות לבית וישנם מקומות אליהם הילדים יגיעו רק במסגרת החינוכית. אך ישנן אטרקציות המתאימות רק לבילוי משפחתי וחבל לפספס אותן. המאמר יסקור אטרקציות לילדים בירושלים שכדאי לבקר בהן

88 שיתופים | 132 צפיות

"10 קבין יופי ירדו לעולם, 9 נטלה ירושלים ו-1 כל העולם כולו"

ירושלים בירתנו הנצחית היא אחד מהמקומות היפים ביותר בארץ ובעולם שהכי כדאי לבקר בהם בזכות האוויר הצלול, ההרים המקיפים אותה, מסלולי הטיול ושפע האטרקציות המצויות בה ובסביבתה. אחד היתרונות הבולטים בירושלים זו האווירה הקסומה שנותנת תחושה של חוץ לארץ עם שווקים לצד כנסיות, מסגדים, בתי כנסת, עתיקות, מערות, מגדלים ונוף קסום. עצם העובדה שבירושלים מתגוררים ביחד יהודים, נוצרים ומוסלמים יוצר אווירה של אחווה עם ריחות וטעמים שונים ומגוונים. יתרון נוסף הוא שפע של אטרקציות לילדים בירושלים הנותן מענה להעסקת הילדים בחופשות החגים ובקיץ, בהם ניתן למצוא פינות קרירות בימים החמים.

אטרקציות לילדים בירושלים – הבילוי המושלם בעיר

בדרך כלל יוצאים טיולים שנתיים וסיורים לירושלים וסביבתה של מוסדות החינוך בהם מגיעים הילדים לביקור בכנסת ישראל, ארמון הנציב, מוזיאון ישראל, מוזיאון מגדל דוד, הכותל וכיוצא בזה. בדרך כלל הסיורים הם לימודיים ומקנים לילדים הנאה לצד למידה, אך מצד שני לא תמיד יש זמן להעמיק את הסיור ולהשתתף בפעילויות שמציעות האטרקציות השונות. ביציאה המשפחתית יכולים הילדים לבלות זמן רב יותר באטרקציות, לחוות חוויות משותפות עם הוריהם מבלי זמנים קצובים כפי שיש בסיורים המאורגנים של בתי הספר. למשל, ביקור משפחתי במוזיאון ישראל ייתן מספיק זמן לילדים להשתתף בפעילויות יצירה וחקר מעמיקים לצד משפחתם כמו גם ביקור משפחתי במוזיאון המדע או מוזיאון ארצות המקרא ואטרקציות נוספות.

בילוי חוויתי ומעשיר בחיק המשפחה

בביקור בעיר העתיקה תוכלו לחנות את הרכב בחניון ממילא ולהתחיל בטיול על החומות. אפשר לקחת סיור מודרך אך אפשר גם לטייל עליהן משער יפו ולסיים בשער האשפות ומשם להיכנס לגן הארכיאולוגי בו ממצאים מתקופת בית המקדש הראשון והשני ומתקופות נוספות שיכולים להמחיש לילדים את ההיסטוריה העשירה של ירושלים. סמוך לשם נמצא הכותל המערבי בו יוכלו הילדים להניח פתק ולהמשיך ולטייל לתוך מנהרות הכותל שהן חוויה בפני עצמה לילדים הרפתקנים. בסמוך לחומות העיר אפשר גם לבקר במגדל דוד ולטפס עם הילדים למעלה ולספר להם על דוד המלך, ומשם להמשיך לאורך סמטאות העיר העתיקה לשוק העובר בין הרובע הנוצרי, המוסלמי והארמני. אטרקציה נוספת היא ביקור ברובע היהודי בו ניתן להיכנס לבית הכנסת הגדול או בית כנסת החורבה לסיור חוויתי ולהמשיך לעבר הקארדו העתיק שלאורכו שפע חנויות. לילדים הקטנים רצוי לערוך סיור של שעה וחצי ברכבת הכותל משער יפו לכותל ועיר דוד המלווה בהדרכה קולית.