קמפיין FACEIT עם תמונותיהם של אמיר רז וסקוט ניומן החשודים ברצח נשותיהם

צילום באדיבות מיכל לוברבום
צילום באדיבות מיכל לוברבום

שנת 2021 רק התחילה וכבר נרצחו שתי נשים על פי החשד על ידי בני זוגן, דיאנה רז ולטרישיה לני פוינטר, כעת קמפיין FACEIT חוזר עם תמונותיהם של בעליהם החשודים

88 שיתופים | 132 צפיות

כבר סיפרנו לכן על מיזם FACEIT של מיכל לוברבום ויעל ורד, שיזמו שלטי חוצות באיילון כנגד אביעד משה הנאשם בתקיפת בת זוגו, שירה איסקוב באלימות חסרת מעצורים, וכן את תמונותיהם של הנאשמים באונס הקבוצתי האכזרי באילת, איליזיר מאירוב ואיסי רפאלוב, וגם של אלירן מלול הנאשם ברצח אשתו מיכל סלה ז"ל. כעת עולה המיזם פעם נוספת ויציג לראווה את תמונותיהם של אמיר רז, החשוד ברצח אשתו דיאנה רז ז"ל ושל סקוט ניומן, החשוד ברצח אשתו לטרישיה לני פוינטר ז"ל. שתי הנשים שנרצחו השנה ושמן התווסף לרשימת השכול של עשרות נשים הנרצחות פה מדי שנה על ידי בן זוג או בן משפחה. פניהם של החשודים ברצח יתנוססו כאות קיין על גבי שלטי חוצות ברחבי הארץ ועל קווי אוטובוס. במטרה להעביר את הבושה לצדם של האשמים ולמנוע מקרי רצח נוספים.

צילום באדיבות מיכל לוברבום
צילום באדיבות מיכל לוברבום

בשבוע שעבר נחשפנו לעוד חלק מזעזע. בפרשת ניסיון הרצח של איסקוב, משה בעלה סירב לתת לה גט, כדי למנוע ממנה להתגרש ממנו. למחרת משה הסכים לתת גט, זה קרה בעקבות דיון שנערך בבית הדין הרבני. בפרסומים בתקשורת נאמר כי תחילה משה סרב ונשלח לצינוק, אבל אחרי ששהה שם שעה וחצי הוא הסכים ונעתר לבקשה. אחיה של איסקוב סיפר ל-YNET כי תחילה הוא התנה את מתן הגט בכך שתסכים להסדר טיעון של הפרקליטות עמו, ולבסוף הבין שאין לו ברירה אלא לחתום. קשה להאמין שמי שנאלצה לשרוד ניסיון רצח, צריכה את אישור בעלה שניסה לרצוח אותה כדי להיות חופשיה, וכמוה עוד נשים שזקוקות לאישור של בן זוגן כדי להיפרד ממנו. נקווה שהעוול הנורא הזה ישתנה בהקדם.

"כאשר מספר הנשים הנרצחות רק ממשיך, ובית המשפט ממשיך להקל על הרוצחים, בזמן שאלו שניצלו ממוות צריכות להתחנן על מנת לקבל גט, האחריות שלנו כחברה היא לזכור ולהפיץ את פני הרשע. וידע כל אנס פוטנציאלי שתמו להם ימי עבודות השירות המביכות, ואנחנו כציבור מפסיקים להבליג. הפנים המפלצתיות שלהם יהוו תזכורת עבורנו שעלינו לעשות הכל על מנת למנוע את המקרה הבא", מוסרת מיכל לוברבום מיוזמות הקמפיין.

מיכל לוברבום והשלט של אביעד משה | צילום באדיבות מיכל
מיכל לוברבום והשלט של אביעד משה | צילום באדיבות מיכל

קמפיין השילוט יימשך כשבועיים מהיום. בדומה לפעם הקודמת גם הפעם בחרו השתיים בשילוט אוטובוסים שהוא נייד ומאפשר את חשיפת פני החשודים ברצח ביותר מוקדים וליותר זוגות עיניים. המהלך הינו יוזמה פרטית שנעשתה על ידי לוברבום וורד, שפשוט מנסות לעשות הכל כדי למנוע את הרצח הבא. ללא משרד פרסום, ללא סוכנות מדיה וללא חברת הפקה, אלא כעבודה עצמאית המוערכת בשווי מאות אלפי שקלים, המתבצעת בזכות התגייסותן של חברות שילוט למהלך, וכן מכספים שנאספו ממיזם מימון המונים שתומך במיזם מתחילתו. "המהלכים הקודמים עימם עלינו לאוויר זכו לתגובות מכל עבר כולל אינספור הצעות לסיוע ולהירתמות. בחרנו להעביר את הבושה צד בשני מקרים מזעזעים אלו, על מנת לצעוק את צעקתן של שתי הנשים, לטרישיה ודיאנה. כל אחת מהן עולם ומלואו; כל אחת וסיפור חייה שונה בתכלית מהשנייה, אך סופן המר זהה. החולי החברתי חוצה מעמדות ולא מבחין בין דת, גזע, איזור גיאורפי או סטטוס חברתי, לכן לנו כחברה אסור לעמוד מנגד וחובה עלינו להעלות את הנושא לראש סדר העדיפויות הלאומי. ידע כל פוגע פוטנציאלי כי למעט סנקציות משפטיות, למעשיו תהיינה גם השלכות חברתיות. את זממו אמנם עשה בהיחבא ובמחשכים, אך אנחנו נעלהו על ראש חוצות", מסרה ורד.

FACEIT נשען כולו על מימון המונים וסיוע מתורמים. כל מטרתו של המיזם היא לממן שלטי חוצות ומדיות נוספות, סיוע משפטי, פעילויות חברתיות ותמיכה בנפגעות. הקמפיין כולו עלה בהסכמתן ותמיכתן של המשפחות – לקמפיין גיוס הכספים