5 טיפים לשדרוג הסלון

לשדרג את הסלון בכמה צעדים פשוטים בלי לקרוע את הכיס | צלם: דן פרץ
לשדרג את הסלון בכמה צעדים פשוטים בלי לקרוע את הכיס | צלם: דן פרץ

הסלון שלכם מיושן, משעמם או סתם מתחשק לכם לרענן את העיצוב? הנה 5 דרכים שיעזרו לכם לשדרג אותו בלי לקרוע את הכיס

88 שיתופים | 132 צפיות

1. Location location location

דבר ראשון ודאו כי הרהיטים שלכם מסודרים בחלל בצורה נכונה: מקומות הישיבה יסודרו כך שכולם יוכלו לצפות בטלוויזיה וגם לשוחח אחד עם השני. מומלץ שלא להניח את מרכז המדיה (טלוויזיה, DVD, רמקולים…) של הסלון מול הכניסה לחלל. כמו כן, לא מומלץ למקם ספה עם הגב לדלת.

צילום: Dmitry Koksharov – Fotolia

2. פחות זה יותר

כאשר מעצבים חלל, כדאי לחשוב מה יפה לתצוגה ומה כדאי להניח במקומות אחסון נסתרים, או בארונות בעלי דלתות. למשל: כבלים ומכשירי חשמל אינם אסתטיים לעין ומומלץ למצוא להם פתרונות נסתרים. לעומתם, פסלים ואלמנטים דקורטיביים כדאי להבליט.

צילום: Fotolia – MR.LIGHTMAN

3. הלבשת הקירות

חידוש הצבע שעל הקירות יכול לגרום לשינוי דרמטי בתקציב נמוך בכל חדר. טיח מוסיף טקסטורה ועומק לקיר, וטפטים מוסיפים עניין ויזואלי רב. האמיצים ישתמשו בגווני קפה שמנת ובז' והאמיצים יותר יוסיפו צבע, טיח וטפטים.

צילום: Fotolia – 3darcastudio

4. תאורה

בחדרים רבים יש רק מנורה אחת התלויה מהתקרה, זה מאפשר רק סוג אחד של הארה ואווירה. הוספת עמעם (דימר) וכן תוספת של מנורות קטנות כמו: מנורת קריאה, מנורה רומנטית ונרות יגוונו את השימושים באותו חדר.

צילום: Fotolia

5. טקסטיל

הוספת והחלפת וילונות, שטיחים וכריות יעדכנו את מראה החדר. מומלץ להשתמש במגוון חומרים וטקסטורות. במקרה זה כל המרבה הרי זה משובח, היות ומגוון מסייע ליצור מראה בעל עומק. אפשר להיעזר בחנויות המתמחות, שם ניתן להתאים בין צבעי הקירות, בדי הריפוד והטפטים.


צילום: Fotolia

אריאנה שפירא, מעצבת פנים בוגרת הסטודיו להכשרת מעצבי פנים של ברברה ברזין ומפקחת בנייה מטעם מכללת בילדינג. עוסקת בהשבחת נכסים באמצעות תכנון ועיצוב פנים מאז 2006