5 טיפים לשדרוג המטבח

הכנסת פריטי טקסטיל חדשים למטבח מרעננת את המראה הכללי. קולקציית סנדרסון הום בנוסבאום | צלם: יחסי ציבור
הכנסת פריטי טקסטיל חדשים למטבח מרעננת את המראה הכללי. קולקציית סנדרסון הום בנוסבאום | צלם: יחסי ציבור

איך מרעננים את מראה המטבח בכמה אמצעים פשוטים, מבלי להחליף את כולו ולהיכנס להשקעה ולהוצאות מיותרות? הנה כמה טיפים ורעיונות קלים שיפתחו לכם את התיאבון

88 שיתופים | 132 צפיות

החלפת מטבח היא תהליך יקר האורך מספר חודשים, משלב בעלי מקצוע רבים (קבלן, אינסטלאטור, חשמלאי, נגר…), ועולה לא מעט. אבל… גם אם המטבח שלכם ישן ומדכא, אל ייאוש, אפשר לעדכן ולרענן את המראה שלו מבלי להכנס לשיפוץ יקר.

1. משנים את הרקע

הקירות החשופים יכולים להשפיע מאוד על מראה החלל ועל ההרגשה הכללית שבו. צבע, טיח או טפט בגוון עז יכולים לשנות לגמרי את ההרגשה. אפשר גם לעדכן את החיפויים בעזרת מדבקות ייעודיות או אפילו להדביק על גביהם שטיחוני פסיפס צבעוניים – הם דקים באופן יחסי, ואינם דורשים כלי עבודה מיוחדים לחיתוך על פי מידה, ולכן קלים להתקנה.

טפט למטבח
טפט הוא דרך קלה לשנות את הרקע של המטבח. קולקציית סנדרסון הום בנוסבאום


עוד בנישה:

טיפים לעיצוב חדר הרחצה

5 טיפים למרפסת קיצית


איך משיגים סגנון כפרי

2. מחדשים את הדלתות

אפשר לצבוע את דלתות הארונות (החזיתות) וכך לקבל מראה חדש ורענן. שיוף ועבודה דייקנית יובילו לגימור איכותי, ולמראה כמו "חדש". אפשרות אחרת, היא לצפות את החזיתות בטפט דביק. בעלות מעט יותר גבוהה ניתן לפנות לנגר אשר ישמח לצפות את דלתות המטבח בפורמייקה חדשה.


חיפויי זכוכית עם הדפסה אישית כולים להיות חלק מהקלאפה של הארון או דלת המזווה מוסיפים עניין וייחוד. הרדור

3. מחליפים את הידיות

החלפת ידיות של ארונות המטבח יכול לשנות ולעדכן את מראה המטבח. המגוון הרחב מאפשר לכל אחד למצוא ידית לפי טעמו. הידיות מחוברות לדלתות הארון באמצעות ברגים, וההחלפה אינה דורשת כוח או מיומנות. חשוב לשים לב לגודל של הידיות הקיימות כדי שלא תשארו עם חור בדלת.


אפשר להחליף את ידיות המטבח במקום להחליף את כל הארונות. הום סנטר

4. מתאימים את התאורה

במטבחים רבים הותקנו מנורות פלורסנטיות במרכז תקרת החדר. תאורת הפלורסנט אינה מחמיאה לאוכל או לאנשים, היא גם מייצרת צל על משטח העבודה, כאשר גוף התאורה ממוקם בעורפה של המבשלת. יש לזכור כי המטבח משמש פעמים רבות גם לאכילה, ולכן מומלץ להאיר באופן נפרד את משטח העבודה ואת שולחן האוכל. אני ממליצה גם להוסיף עמעם כדי לאפשר שינוי אוירה בין ארוחה משפחתית לארוחה רומנטית.


מתאימים את התאורה למטבח. קמחי תאורה

5. מאבזרים את המטבח

במטבח, העמוס בארונות ובכלים, האוכל וכלי האוכל יכולים לקשט את החלל: קערה עם פירות העונה, ספלים נאים המוצגים לראווה על מדף. עדכון של מגבות המטבח, שטיחון ליד הכיור, כריות על כסאות פינת האוכל, וילונות – כל אלו יוסיפו צבע ואווירה, ויסייעו לאפיין ולייחד את המטבח.


מתקן לתליית סכינים. יעד פרזול

עכשיו בד'קמפוס: עדיקה: יצאה מהמשרד לנשום אוויר והקימה אתר שופינג>>

עכשיו בחיים אחרים: 30 טיפים לאושר

עכשיו בחיים אחרים: איך תהיו לחוצים פחות?