5 טיפים למרפסת קיצית

הבריזה עליכם. טיפים לשדרוג המרפסת לקראת הקיץ | צלם: Fotolia
הבריזה עליכם. טיפים לשדרוג המרפסת לקראת הקיץ | צלם: Fotolia

תכנון נכון, ריהוט ואבזור, טיפוח צמחייה ותאורה נכונה. כך תרעננו את המרפסת שלכם לקראת הבריזה. כל בית צריך מרפסת עם סטייל

88 שיתופים | 132 צפיות

1. תכנון: סלון חוץ או פינה למנגל

יש להתייחס למרפסת כמו לכל אחד מחדרי הבית. שאלו את עצמכם כיצד תרצו להשתמש במרפסת שלכם: כפינת אוכל, כסלון חוץ, למנגל, כפינת יצירה לילדים או אולי לבריכה? לאחר שתחליטו על התכנון הבסיסי, תוכלו לרהט ולאבזר בהתאם.


כיצד תרצו להשתמש במרפסת שלכם. צילום: fotolia

2. ריהוט: לא רק פלסטיק

ישנם חומרים רבים המתאימים לשימוש בחוץ כמו קש, ראטן, עץ ברזל ועוד, וממש אין הכרח להשתמש ברהיטי פלסטיק. בדירות קטנות, מומלץ שרהיטי המרפסת "ימשיכו" את הסגנון העיצובי הכללי של הבית, על מנת שתיווצר תחושה של המשכיות ואשליה של גודל.


מומלץ שרהיטי המרפסת "ימשיכו" את הסגנון העיצובי הכללי של הבית. צילום: fotolia

3. השקיה וצמחים: אל תעשו את זה בעצמכם

צמחים יכולים להוסיף צבע וריח, לשפר את האקלים בתוך הבית, ואף לתת פרי. כדי שהמרפסת תהיה פורחת תמיד (גם אחרי חזרה מסוף שבוע או מחופשת הקיץ) כדאי להתקין השקיה אוטומטית (ולא לבקש טובות מהשכנה). מדובר בהשקעה חד פעמית של כמה מאות שקלים הכוללת מחשב השקיה וטפטפות, וצמחים המתאימים לעונה ולאזור.

כדאי להתקין השקיה אוטומטית ולא לסמוך על השכנה. צילום: fotolia

4. תאורה: חזקה או רומנטית

במהלך שעות היום השמש מאירה לנו את המרפסת, לכן, יש לדאוג לכך שאיזור הישיבה יהיה מוצל. ניתן להשתמש בשמשייה או לבנות פרגולה מעץ, והמשקיענים שביניכם יכולים לטפח צמחים מטפסים שיכסו ויצלו. בשעות הערב והלילה יש להשתמש בתאורה מלאכותית. מומלץ להשתמש בתאורה חזקה הממוקמת מעל פינת האוכל, ותאורה עמומה והיקפית. יש להקפיד על כך שגופי התאורה יותאמו לחוץ. אפשר לרכוש גופי תאורה סולאריים ולהציבם באדניות, ואפשר גם לתלות פמוטים או עששיות לאווירה רומנטית.

אפשר לתלות פמוטים או עששיות לאווירה רומנטית. צילום: fotolia

5. אביזרים משלימים: מקום לטעם אישי

לשדרוג האקלים קבעו מאוורר מעל איזור הישיבה או על אחד מקירות המבנה. בחורף תוכלו להחליף את המאוורר בתנור. כמו כן, אפשר להוסיף אביזרים עיצוביים וקישוטיים לפי טעמכם.

חפצים ואביזרים לפי טעמכם האישי יוסיפו אווירה למרפסת. צילום: fotolia