תיק – לא רק תמונה של ברבי

מה חשוב לדעת כשבאים לרכוש תיק לגן ומה טווח המחירים?

88 שיתופים | 132 צפיות

קניית ילקוט לגן הילדים היא סוג של טקס מרגש עבור הילדים, ולקראת סוף החופש הגדול הם כבר ממש מצפים לתחילת שנת הלימודים. הילדים מעונינים בתיק הכי אפנתי שיש, או כזה הנושא עליו דמות אהובה מבין גיבורי המדיה או ספרות הילדים. אולם ההורים צריכים להוסיף עוד כמה שיקולים לרכישה החשובה.

לפני הכל, יש להקפיד על תיק חזק ואיכותי, שלא ייקרע לילד בדרכו לגן, אלא יישאר עמיד לאורך זמן. רצוי כמובן לאפשר לילד לבחור את אחד התיקים המועדפים עליו, אם מבחינת הצבע ואם מבחינת העיצוב, כיוון שאין ספק כי ילד שאינו אוהב את התיק שלו או מתבייש בו ירגיש מאוד לא נעים לשאת אותו יום אחר יום.

הכי חשוב בתיק לגן

גודל: תיק לגן צריך להכיל, מלבד ארוחת עשר, גם בקבוק מים. בנוסף על כך, ברוב המקרים, בייחוד בגיל הצעיר, יכיל התיק גם בגדים תחתונים להחלפה, ולעתים יידחס לתוכו גם סוודר בעונות המעבר. לכן, כדאי לבחור לגן תיק עם נפח גדול למדי.

מים: תיקי גן רבים מגיעים עם מימיה שקשה מאוד לשמור על ניקיונה, גם אם ממלאים אותה במים בלבד. פתח הבקבוק צר וקשה לניקוי, וברוב המקרים תעדיפו להחליפה בבקבוק פלסטיק חד פעמי וקטן של מים מינרליים. לכן, כדאי להביא איתכם בקבוק כזה בעת קניית התיק ולוודא שהוא אכן נכנס וגם נוח להוציאו (קחו בחשבון שהפתח מתרחב מעט ולאחר כמה שימושים יהיה לילד קל יותר להוציאו ולהכניסו). בדקו שהבקבוק נשאר יציב גם כשהתיק תלוי באלכסון, כיוון שתיקי הגן תלויים האחד ליד השני ואינם ניצבים.

נוחות: בדקו את נוחות התיק לילד, מבחינת הפתיחה והסגירה שלו, הוצאה והכנסה של בקבוק המים, ופיזור משקלו על הגב כאשר הוא מלא.

רצועות גב: חשוב שרצועות הגב יאפשרו הקטנה או הגדלה והילד ירגיש בנוח בנושאו את התיק. ודאו שהילד יכול לשים את התיק על הגב בכוחות עצמו ולהורידו (חשוב בעיקר לילדים ההולכים לגן ברגל. ילדים המוסעים במכונית לגן ובחזרה, כמעט אינם מניחים את התיק על גבם).

כביסה: ודאו שאפשר לכבס את התיק במכונה. הדבר חשוב במיוחד בגן הילדים, כיוון שילדים מרבים להתלכלך וללכלך.

אחריות המפעל: רוב חנויות המפעל הגדולות נותנות אחריות לתיק לתקופה ארוכה. אם התיק נקרע או נפרם, או אם מתקלקל הרוכסן (וזה קורה הרבה אצל ילדים), תוכלו לקבל שירות.stock.xchng" src="https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/misc/prev_images/pagemodule/image1/167/167/baloonsbig.gif?1154018809" />

"בתיקים לגן מופיעות דמויות אהובות ואלמנטים קישוטיים".
stock.xchng

חידושים בתיקים

כדי להתוודע לחידושים החמים שמצפים לנו בתחום הילקוטים, פנינו לשתיים מהחברות המובילות שמייצרות תיקים אורתופדיים לילדים. מחברת "קל גב" נמסר לנו כי התיקים החדשים המיועדים לגני ילדים גדולים יותר ביחס לשנים קודמות ומותאמים לצורכי הילדים והאמהות. תיקים אלו מתאימים גם לילדי בית ספר בכיתות הנמוכות וגם לטיולי יום.

בתיקים לגן מופיעות דמויות אהובות ואלמנטים קישוטיים, כמו חרוזים ואיורים, בשילוב דמויות תלת ממד בולטות של פאוור רינג'רס, סופר על, סוניק'ס, מלך האריות, פוקה, הנסיכות של דיסני וכו'. תיקי הגן מופיעים בגוני ורוד ופוקסיה, סגול, אדום, כחול ושילובי צבעים.

בכל אחד מהתיקים ישנו תא מרכזי, ובחזית תא קטן יותר המיועד לכובע או לחפצים אישיים אחרים. ביניהם ישנו תא פתוח עם מימייה לשתייה, שניתן להחליפה בבקבוק מים קטן. בצדי התיק שני תאים נוספים. לתיק כותפות מרופדות לנוחות והתאמה, והגב עשוי מרשת חזקה ואיכותית. אחריות למשך עשר שנים ניתנת על ידי מפעל "קל גב". מחיר תיק גן: 64 שקלים.

מנו לוי, מנכ"ל חברת "מודן", מוסר כי בתחום תיקי הגן החברה התחדשה בשנה האחרונה בתיקים לא ממותגים וזולים יותר, לצד תיקים ממותגים כמו פיות ברבי, סופרמן, דורה, הלו קייטי, בראץ ועוד. התיקים שאינם ממותגים יצאו בשלושה דגמים: תיק גן קלאסי רך, תיק גן חצי קשיח, ותיק גן טרול על גלגלים, והם מופיעים ב11 גוונים. הצבעים הבולטים הם תכלת, שחור, כחול, ורוד ואדום. מחיר תיק גן ממותג: 55 שקלים, מחיר תיק גן שאינו ממותג: 40 שקל.

27.07.06

(עודכן ב – 24.02.09)