מאדל ועד נעמי קמפבל: הסוד של הכוכבות לחיים מאושרים

אדל וכריסי טיגן | צילום: Christopher Polk/Getty Images
אדל וכריסי טיגן | צילום: Christopher Polk/Getty Images

אדל לא זזה בלי אוסף הקריסטלים שלה, קייט הדסון ישנה כל לילה עם אבן ליד המיטה וויקטוריה בקהאם מפזרת אותן על המסלול בכל תצוגה: כך התאהבו הסלבס באבנים

88 שיתופים | 132 צפיות

בצמיד או בשרשרת, מתחת לכרית, מפוזרים סביב האמבטיה או סתם ככה נחים להם בכיס. אם פעם הם נחשבו לסוג של קשקוש ניו אייג'י, היום הקריסטלים כבר לגמרי בגדר המיינסטרים ומסומנים כאחד מכוכבי הוולנס הבולטים של הזמן האחרון. לפי ה"גרדיאן" הבריטי, בשנים האחרונות חלה עלייה של 40 אחוז בחיפוש בגוגל אחר הצירוף "קריסטל הילינג".

יכולות להעיד על כך בייחוד הסלבריטאיות בחו"ל, שרבות מהן לא הולכות לשום מקום בלי אוסף האבנים האישי שלהן. בטקס פרסי הגראמי ב־2016, אחרי כמה שנים של היעדרות מהבמה, נתנה הזמרת אדל את אחת ההופעות הגרועות בחייה. מאוחר יותר הודתה בריאיון שככל הנראה הסיבה לכך היא שאיבדה את אוסף הקריסטלים שלה. גם נעמי קמפבל נושאת בתיק הנסיעות שלה אבנים מסוג רוז קוורץ וטורמלין שחור כדי שיספקו לה הגנה ואהבה. ויקטוריה בקהאם נוהגת לפזר על מסלול הדוגמנות קריסטלים כדי לגרש אנרגיות שליליות ואף הזמינה הילרית לבוא לעבוד איתה בחנות ברחוב דובר בלונדון. קייט הדסון שומרת ליד מיטתה רוז קוורץ שאימא שלה נתנה לה, והתאומות אולסן חילקו קריסטלים בשקיות הפתעה לכל באי המסיבה שנערכה בשבוע האופנה בניו יורק בשנה שעברה.

קייט הדסון | צילום: Frazer Harrison/Getty Images
קייט הדסון | צילום: Frazer Harrison/Getty Images

אבל הקריסטלים נמצאים כבר בכל מקום, לא רק על שידות המיטה של המפורסמות. בתי מלון נחשבים כמו מלון ארבע העונות בניו יורק, מציעים סשנים של "קריסטל הילינג" בהם מונחים קריסטלים על גבי נקודות הצ'אקרה בגוף ליצירת איזון, ריפוי ורגיעה. בקבוקי שתייה שקופים עם קריסטלים בפנים, שאמורים להטעין את המים באנרגיות, ממשיכים להציף את האינסטגרם ואף הוכרזו כסמל הסטטוס של 2018 על ידי המגזין "וניטי פייר". גם תעשיית הביוטי והקוסמטיקה אימצה בחום את הטרנד ובכך החזירה לחיים סודות יופי עתיקים. אפשר למצוא היום פילינג עם גרגירי קריסטל ופורמולות שמכילות קריסטלים לניקוי רעלים, להשבת הברק, לשיפור זרימת הדם ולשיקום העור.
"קריסטל הוא גביש שמתגבש במעמקי כדור הארץ ומה שמייחד אותו הוא מקום ההתגבשות, העומק שבו התגבש, הזמן, המבנה שלו והקשר בין האטומים", מסבירה שני תודר, בעלת חנות האבנים סטונאייג' ברמת גן ומחברת הספר "סוד הגביש" שבו היא מגוללת את סיפורן הגיאולוגי, הגמולוגי, ההיסטורי והאנרגטי של האבנים היפות. "המבנה של הקריסטל מאורגן ומסודר ומאפשר לו להעביר תדרים. הקריסטלים שאנחנו מחזיקים ביד קולטים את התדר שלנו ומביאים אותו לאיזון הנדרש".

לפי תודר, כמה מהקריסטלים הנמכרים ביותר הם רוז קוורץ, שמעודד מציאת אהבה, מחזיר הרמוניה ליחסים ומחזק אהבה עצמית, סיטרין הידוע כאבן השפע וההצלחה, כולל שפע כלכלי, אמטיסט שמשרה שקט ובהירות מחשבתית ומטהר את האווירה, עין הנמר שידוע כקריסטל השינויים וההגשמה, וטורמלין שחור – אבן שחורה שמגנה מפני אנרגיות שליליות ומומלצת בסביבות עוינות.

קריסטלים | צילום: shutterstock
קריסטלים | צילום: shutterstock

תודר מספרת כי חלק מהאנשים שמגיעים לחנות אוספים קריסטלים בשביל היופי או לשיבוץ בתכשיט, אבל היא מעידה כי לא מעט אנשים אכן מגיעים לחנות בחיפוש אחר הקריסטל המתאים לפתרון בעיה מסוימת, כולל ידוענים. "אנשים מבקשים הרבה פעמים הגנה מאנרגיות רעות או לפתור בעיה רפואית", היא אומרת. "אני שומעת הרבה סיפורים, למשל איך הסיטרין פתח דלתות ואפשרויות או איך הרוז קוורץ פתח לבבות. יש סיפורים על קריסטלים שעזרו לפתור בעיות סוכר, העלימו נוזלים באוזניים אצל ילדים או הפחיתו תופעות לוואי אחרי כימותרפיה".

את הקריסטלים ממליצה תודר לשמור כמה שיותר קרוב לגוף. "כששמים את הקריסטלים במרחב זה משפיע על האווירה הכללית", היא אומרת. "אבל אם רוצים שזה ישנה משהו, חשוב שהם לא יהיו בתיק או במגירה". ולטובת הספקניות בינינו היא מוסיפה: "אני תמיד אומרת – לא צריך להאמין, רק לדעת שזה אפשרי כי זה משפיע גם בלי שמאמינים. אין פה קסמים. רוז קוורץ לא יביא אהבה כמו קסם אלא ישנה את התדר כדי לשדר פתיחות לאהבה. סיטרין לא יביא כסף אלא ישנה את התדר כדי שתדעי שאת ראויה לקבל אותו".