מעגלים פינות: הטרנד העיצובי שמרגיע את הבית

אלמנטים מעוגלים במטבח סיילסטון מבית קוסנטינו | צילום: יח"צ
אלמנטים מעוגלים במטבח סיילסטון מבית קוסנטינו | צילום: יח"צ

עיצובים תפוחים, עגלגלים וקמורים שהיו מזוהים עם שנות השישים, חוזרים ומאזנים את הקווים הישרים של האדריכלות המודרנית החדשה

88 שיתופים | 132 צפיות

דרכם של טרנדים בעיצוב הבית לנוע במחזורים מעגליים, ממש כמו המגמה החדשה/ישנה של עיצוב עגלגל. ניצניה של המגמה ההרמונית החלו בשנים האחרונות עם הופעתן של ספות וכורסאות עגלגלות, אך נראה כי השנה המגמה מתחזקת עוד יותר ותופסת תאוצה.

צילום: יח"צ Renby
צילום: יח"צ Renby

כיסאות, הדומים, שולחנות קפה, שטיחים, נראה כי כל מותג בעל שם השיק השנה עיצובים קמורים נפלאים. אז נכון ששבוע העיצוב במילאנו התבטל השנה, אך זה לא הפריע לעיצובים לזלוג לרשתות החברתיות, למגזינים וכעת גם לחנויות העיצוב כשהם מצביעים על מגמה ברורה – העיצוב העגלגל הוא הדבר הכי נכון לשנת 2020. 

אותן צורות גמישות ותפוחות יוצרות איזון רך שמזמין לסגת לתוכו ולשקוע בנינוחות. סביבה נעימה, ביתית ומזמינה, ועיצוב פנים הרמוני הינו בדיוק מה שנחוץ בסופו של עוד יום כאוטי.

צילום: יח"צ Renby
צילום: יח"צ Renby

סקירה לאחור חושפת כי המגמה שמכניסה צורניות עגולה כיכבה עוד במאות הקודמות עם הקשתות שהפכו לסמלי הארכיטקטורה המוכרים והוותיקים ביותר. הקשתות מתקשרות לסגנונות רומים עתיקים שכמעט נעלמו מהעולם ולאחרונה חזרו עם מופעים חדשים, מדויקים יותר ושאפתניים הרבה יותר. 

צילום: יח"צ טולמנ'ס דוט
צילום: יח"צ טולמנ'ס דוט

אם פעם הקשתות היו חלק בתכנון ואדריכלות המבנה, הפרשנות המאוחרת שלהן היא דווקא בצורניות עגולה ואורגנית בעיצוב הפנים של המרחב הביתי. קירות מעוגלים ורהיטים עגלגלים הם התשובה של העידן המודרני לריכוך הקווים הגיאומטריים של האדריכלות המודרנית החדשה.

היצע הרהיטים והאביזרים לעיצוב הבית במראה מעוגל והרמוני עולה בימים אלו על כל דמיון. הרעיון אינו להחליף את כל הרהיטים אלא לשלב בהם נגיעות עגלגלות. צורתם העגולה הופכת אותם לחברותית והרבה יותר מזמינה. 

צילום: יח"צ Renby
צילום: יח"צ Renby