מתקתקים תיק

איזה ילקוט לקנות לילדים?

88 שיתופים | 132 צפיות

זה מתחיל כבר באמצע החופש הגדול. הדמות הפופולרית באותה תקופה מתחילה לככב בחלומות של הילד שלכם בנוגע לתיק שאותו יישא לבית הספר מדי יום בשנה הקרובה. בערך באמצע החופש הוא מתחיל למשוך בשרוול מדי יום, כדי לברר מתי יזכה בתיק הנחשק.

בניגוד לבגדים, לא כדאי להמתין עם רכישת התיק לרגע האחרון. אין פה הנחות "סוף עונה", ומניסיוננו הרב ממהרים התיקים המבוקשים לאזול והמבחר נעשה מצומצם ביותר. חשוב להבין כי התיק צריך להתאים גם לדרישות ההורים, וכן להסביר לילד מראש שרכישת התיק היא סופית, וכי התיק שתבחרו יחדיו ילווה אותו במהלך השנה הקרובה. אחרת, הילד יכול לראות ילקוטים של חברים ולדרוש מכם להחליף לו לתיק עם צורה או צבע אחרים.

כיצד להימנע מכאבי גב?

  • שרון רוזנמן, פיזיותרפיסטית במחלקה האורתופדית במרכז הרפואי בתל אביב, מציעה כמה טיפים:
  • כאשר התיק נישא על הגב, יש להקפיד שמשקלו, על כל התכולה שבו, לא יעלה על 15 אחוזים ממשקל גופו של הילד.
  • על התיק להיות ממוקם על גב הילד, ולא נמוך מהאגן. חשוב שלתיק יהיו שתי רצועות רחבות, כדי שהמשקל יפוזר על כל הכתף. גם חלוקת התיק לתאים נפרדים מאפשרת פיזור של המשקל.
  • על החלק הקרוב לגב הילד להיות עשוי מחומר יציב ולא מתקפל, כדי שחלוקת המשקל על הגב תהיה טובה יותר.
  • על ההורים להיות מודעים למשקל שהילד סוחב על גבו במהלך השנה. אם מדובר במשקל כבד, יש לחפש פתרון, כמו תאי אחסון (לוקרים).

הכי חשוב בתיק לבית ספר

בקניית ילקוט לילדי הכיתות הנמוכות, יש להקפיד לפני הכל על תיק אורתופדי ונוח לנשיאה על הגב שלא יגרום כאבים או שינויים ביציבה. כדאי לבחון מראש מהם הצרכים, על פי התנאים הקיימים והכיתה שבה עתיד הילד ללמוד: האם הילד עתיד ללמוד בקומה ראשונה עם מדרגות או בקומת קרקע? האם אתם מסיעים את הילד לבית הספר וחזרה או שהילד עתיד ללכת לבית הספר ברגל? האם ילדכם רזה במיוחד וכו'). היום יש תיקים שניתן לחבר לעגלת הסעה, וזו עשויה להפחית את העומס של התיק מהגב. כמובן שאין טעם לרכוש עגלה כזאת אם ילדכם עובר מדרגות, מטפס עליות, או מוסע לבית הספר ובחזרה, כיוון שאז אנו מפספסים את המטרה.

רצועות ניתנות לכוונון: שימו לב שהרצועות רחבות ומתאימות לגובה הילד לאחר התאמתן.

איכות: בניגוד לילד בגן הילדים, בכיתות הנמוכות הילד צריך לשאת את התיק מכיתה לכיתה, לחצר ולשיעור ספורט. תיק שאינו עמיד עלול להשאיר את ילדכם עם ספרים וקלמר מפוזרים ותיק קרוע. לא נעים.

משקל: ודאו שהתיק עצמו אינו כבד מדי עוד לפני שממלאים אותו בציוד הנדרש.

גב התיק: גב תיק העשוי מרשת מפחית הזעה ואינו נדבק לגב הילד. חשוב בעיקר בקיץ הישראלי.

חלוקה לתאים – כן או לא: ישנם תיקים המופרדים לתאים וישנם תיקים הנפתחים לתא גדול אחד, שבתוכו תאים פתוחים. חלק מהילדים לא ימצאו לעולם את הספרים והמחברות שלהם בתיק עם חלוקה לתאים, ואילו לילדים אחרים החלוקה דווקא תסייע לשמור על הסדר. לכן, כדאי להכיר את ילדכם, לשאול להעדפתו, להתנסות ולראות מה נוח לו.

אחריות: גם תיקי בית הספר של החברות הגדולות מגיעים עם אחריות, לתקופה של עשר שנים בדרך כלל. בדקו מה מכסה האחריות והאם השירות נעשה דרך החנות או דרך המפעל.

גשם: בדקו האם התיק עמיד בפני גשם או שניתן להוסיף לו כיסוי מגן.

חלקו התחתון של התיק: חלקו התחתון של התיק מונח כדרך קבע על הרצפה, ולכן שחיקתו גדולה ביחס לחלקיו העליונים. מגן קשיח המצוי בתחתית עשוי לשמור על התיק לאורך זמן.

אופנה: הניחו לילדכם לבחור את צבע התיק, ואם הוא מתקשה בבחירה עזרו לו על ידי צמצום האפשרויות (בחרו שני תיקים ותנו לו לבחור מתוכם). בנוגע לדמות המתנוססת על הילקוט, קחו בחשבון שישנן דמויות נצחיות לעומת דמויות אופנתיות שספק אם יהיו פופולריות גם בשנה הבאה. דמויות מסוימות הן אולי נצחיות בגיל מסוים, אבל ייחשבו ילדותיות בגיל אחר (פו הדוב, למשל).

לטווח הרחוק: בחידושים האחרונים ניתן למצוא תיקים שעוצבו במיוחד כך שניתן להסיר מהם את הכיסוי העליון המצויר, כדי לקבל תיק ילדותי פחות שילווה את הילד בכיתות הגבוהות יותר.אילוסטרציה: PHOTOS ASAP" src="https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/misc/prev_images/pagemodule/image1/125/125/school.2jpg.jpg?1153850655" />

"רק בשביל הילקוט שווה לחזור לבית הספר".
אילוסטרציה: PHOTOS ASAP

חידושים בילקוטים

קל גב: החברה מציעה סדרת ילקוטים אורתופדיים קלים במיוחד, עם פטנטים ייחודיים: משקל התיקים הופחת ב-30 אחוז, וכעת משקלו של ילקוט מסתכם בקילוגרם אחד. הילקוטים לבית הספר בנויים על מערכת גב משוכללת ועשויים מחומרים מתקדמים וקלים. בחברה מציינים כי מערכת הגב החדישה מותאמת לגוף התלמיד, באמצעות מבנה אנטומי ייחודי של גב התיק ובעזרת אבזמי הכוון ומתיחה המקנים יציבות. בעזרת כריות מרופדות המצופות ברשת אוורירית למניעת הזעה, מסופקת תמיכה מלאה לגב התלמיד.

בחברת "קל גב" מתפארים גם בכך שהכותפות המותאמות למבנה הכתף מרופדות היטב ומצופות ברשת רב שכבתית לצורך השגת חלוקת עומס מרבית. התיקים והילקוטים החדשים מתאפיינים גם ברוכסנים עם סוגר גדול וצבעוני, לנוחות מקסימלית בסגירה ובפתיחה.

ההדפסים הבולטים בקולקציה החדשה הם בצבעי תכלת, סגול, פוקסיה, רויאל וורוד, והדמויות ברובן לקוחות מסדרות טלוויזיה: פוקה, פאוור רינג'רס, סוניק'ס, מכשפות,יו-יו ועוד, לצד NBA, נסיכות ודמויות קלאסיות של "דיסני", כמו פו הדוב ושלגייה או דמויות מהקיץ הקרוב, כמו "מכוניות". לכל אחד מהילקוטים קלמר תואם. השנה מוצעת גם קולקציה של תיקי "קל גב" אורתופדיים בעלי גב קצר יותר, הנותנים מענה לילדים נמוכים שתיקים רגילים גדולים להם.
מחיר ילקוט: 214=269 שקלים. עם כל ילקוט ניתן לשלב קלמר בהדפס זהה, והמחיר: 34 שקלים.

בתיקי בית הספר האורתופדיים של "מודן" ישנם השנה שני חידושים: ראשית, התיקים קלים ב=180 גרם ביחס לתיקים בשנה שעברה, בשל שימוש בחומרים קלים יותר. החידוש השני הוא שחזית התיק ניתנת להחלפה, וכך אפשר לרכוש בנפרד חזית נוספת ולהחליף את תיק הברבי בחזית בראץ וכו'. כל תיקי בית הספר עשויים חומרים דוחי מים והרצועות ניתנות להתאמה לפי גובה הילד. לכל התיקים 10 שנות אחריות. מחיר עגלה לנשיאת תיק: 50 שקל (ניתן לחברה לכל ילקוט).