טיפוח העור בחורף

צילום: shutterstock
צילום: shutterstock

מזג האוויר היבש והקר גורם ליובש על עור הפנים והגוף, לתחושת חשמל סטטי בשיער, ליובש בעיניים ועוד מפגעים קוסמטיים. כך תעברו את תקופת היובש בשלום

88 שיתופים | 132 צפיות

עונת החורף מזמנת מפגעים מקומיים בעור הגוף והפנים, כמו – יובש ניכר בעור הפנים, בגוף, בכפות הידיים, אדמומיות בעיניים ועוד. נראה כי מילת המפתח לפתרון התופעה המטרידה היא לחות, לחות ועוד לחות.

שוק מוצרי הקוסמטיקה מציע מגוון רחב של מוצרים ייעודיים לטיפול בבעיה; תכשירים לפנים, לגוף ולשיער המכילים לחות גבוהה, האידיאלית לשימוש בעונה הקרה.

 

כך תוכלו לעבור את תקופת היובש בדרך המטופחת, הנעימה והמפנקת ביותר:

•מים מים בששון

הקפידו על שתייה מרובה של מים (כן, גם אם לא מרגישים צמאים). שתיית מים מבוקרת מעניקה לחות לעור הגוף ולשיער. טיפ: קשה לכם לשתות מים? הרבו בשתיית תה צמחים שהוא גם מחמם וגם בריא.

•אמבט או מקלחת מפנקת עם תחליבי רווי לחות

בין אם משתמשים במקלחון או באמבט, חשוב להשתמש בתחליבי רחצה המועשרים בשמנים המזינים את העור (כגון סדרת Cream&Oil של הוואי), כדי שיגנו עליו מפני יובש ונזקי מזג האוויר ויעניקו לו רכות ומגע מלטף.

•רטוב זה לא לח

רבים נוטים לחשוב כי הרטבת הגוף והשיער תסייע להגברת הלחות, אך מדובר במיתוס, כיוון שחשיפה מוגברת למים עלולה להשיג את הפעולה ההפוכה – ייבוש העור והקרקפת. מה עושים? יש להקפיד על שימוש במים פושרים ונעימים. למרות שקצת קר יותר, המעיטו בשימוש במים חמים מדי במקלחת, הם ישיגו פעולה הפוכה של גירוי העור וייבושו.

•קרם מושלם

השלימו את פעולת הרחצה עם מריחת קרם לחות איכותי לגוף, לפנים, לידיים ולרגליים. הקפידו על קרם ייעודי לכל איזור בגוף אותו תמרחו בבוקר ובערב.

•מזגן מייבש

נעים עם חום המזגן אך העור נפגע מהיובש. מה עושים? מומלץ להניח בחדר פריטים לחים כמו מגבת רטובה או בגדים לייבוש, הם יתרמו להעשרת הלחות בחדר המחומם וגם הכביסה תתייבש כראוי.

•גם לשיער מגיע

השיער הוא החלק שנפגע יותר מעונת החורף, וזאת הרבה בשל הקור, הרוחות והיובש. בכדי לצמצם את הנזקים הנגרמים לשיער בחורף, מומלץ להשתמש במוצרים המכילים פורמולה עם שמני הזנה (כגון סדרת Gliss Ultimate Oil Elixir המכילה פורמולה משקמת), המחזקים את מבנה סיב השערה, מפחיתים את תופעת שבירת השיער ומעניקים לשיער טיפוח אינטנסיבי.

•פסטיבל המסיכות במקלחת

אחת לשבוע מומלץ להשתמש במסיכת שיער מזינה המותאמת לסוג השיער. כאשר המסיכה נמצאת על השיער מומלץ לעטוף אותו במגבת חמה ולחה שתגביר את החדרת הלחות לשיער ותתרום למראה שיער בריא.

•פנים יפות

עור הפנים הוא עדין וזקוק לטיפול מוקפד בכל עונה, וכל שכן בתקופת החורף. חשוב להקפיד על רחיצת עור הפנים בסבון ייעודי המתאים לסוג העור, אך לא יותר מפעמיים ביום (בבוקר ובערב) . את הפעולה יש להשלים עם קרם פנים מותאם, קרם יום עם מסנן קרינה וקרם לילה מטפח. חשוב לזכור כי גם העיניים והשפתיים זקוקות אף הן לטיפול בעונה זו.