המדריך למתגרש/ת

החלטתם להתגרש, מבולבלים, מיואשים, חסרי אונים, מה עושים מפה? עורכת הדין קרוליין עידן, מתמחה בדיני משפחה, ובעלת משרד בוטיק המעניק ייעוץ וליווי משפטי, מספקת לנו מידע שחשוב להכיר לפני שנכנסים להליך גירושין.

88 שיתופים | 132 צפיות

תוכן שיווקי

מהן המלצותייך למי שעומד בפני הליך גירושין?

"הליך הגירושין הוא הליך מורכב ומאתגר בין אם אתה היוזם או בין אם הצד השני יוזם את התהליך. מדובר על תהליך רווי רגשות שליליים, תהפוכות נפש וחוסר ודאות מפני העתיד.

תחילה, אני מציעה להגיע להתייעצות כדי שנוכל להבין מהי הסוגיה המשפטית, מה המטרה, ולבנות אסטרטגיה טובה ומותאמת ללקוח/ה, בדיוק כמו חולה שהולך לרופא, כך חשובה ההתייעצות עם עו"ד טרם קבלת החלטות וההודעה הרשמית לבן או בת הזוג. לדוגמא עם לקוחותיי, אנחנו קודם כל מגדירים מטרות ברורות, הפוקוס הזה עוזר להתמקד במה שחשוב. לכן בכל פגישה ראשונה עם לקוח אני מבררת מה הדבר החשוב ביותר שהוא רוצה להשיג בהסכם הגירושין, תוך הסתכלות על היום שאחרי והשנים הבאות, ובחינת המקום שבו הוא נמצא. בזכות כך מבדילים בין העיקר לטפל. המלצה נוספת חשובה לא פחות למי שעומד בפני התהליך, היא לשמור  על בהירות מחשבתית ולנטרל מחשבות שליליות ואמוציות, יש לבחור את המלחמות המדויקות של כל לקוח ולקוח, אם בכלל יש בכך צורך, ולבחון אם זה ישרת את המטרה הסופית".

האם היית ממליצה לאסוף חומרים כלשהם מבלי ליידע את בן או בת הזוג?

"ידע תמיד משמש כיתרון, ומהכלל אל הפרט תמיד מומלץ ללא קשר לגירושין, להיות נוכח ומודע למצב הכלכלי של התא המשפחתי. הרבה פעמים אני פוגשת לקוחות שאין להם מושג מי ומה מתנהל סביבם, והתנהגו כטומנים ראשם בחול בפן הכלכלי של התא המשפחתי, מה שיוצר בעיות רבות של חוסר ודאות, ויתרון מובהק לצד השני בהליך הגירושין. בפרט כאשר מדובר על הליך גירושין, אני מציעה לעשות שיעורי בית, ללמוד את מצבת העתודות הכלכליות של המשפחה: נכסים, הוצאות, חובות, התחייבויות, הכנסות ועוד. הכנה מראש, תעניק לכם יתרון בבחינת המטרות של התיק מבחינה אסטרטגית, במהלך המו"מ או בהליכי משפט. לעניין בגידות, על אף הקושי הרגשי העצום, אני תמיד מציעה לפעול בשיקול דעת ולזכור כי הסבלנות מרה, אך פירותיה מתוקים, תנשמו אם נחשפתם לחומר רגיש שמתעד בגידה ותתעדו בדיסקרטיות, זה ישמש לכם כיתרון".

באילו מקרים עדיף להגיע לכותלי בית המשפט ובאילו מקרים מומלץ לנסות להגיע להסדר לבד?

"תמיד עדיף מחיר השלום מאשר מחיר המלחמה, בפרט כאשר יש ילדים בתמונה. בפן האישי והמקצועי אני תמיד מברכת ומקדמת דרכי שלום ונועם, גישור זה מהמילה גשר, אם מצליחים להתגשר על רצונות הצדדים וטובת הילדים באמצע, זה תמיד מבורך, מניהול הליכי משפט".

כיצד היית מציעה לחלק את זמני השהות של הילדים עם ההורים?

"התשובה לשאלה הזו תמיד נסובה סביב טובת הילד. כל מקרה לגופו, הכל תלוי במידת המעורבות ובטיב הקשר של כל הורה עם ילדו, ככל ששני ההורים דומיננטיים בצורה שווה בחיי הילד, אזי החלוקה תהיה שיוונית, במקרים בהם יש הורה דומיננטי אחד יותר, הוא שיהפוך לבית המרכזי והעוגן היציב של הקטין, כאשר ההורה השני ישמור על קשר יציב ורציף ככל הניתן עם ילדו.

מחקרים רבים בנושא מציעים בית אחד שישמש כעוגן יציב לקטין, וקשר רציף ויציב עם ההורה השני".

 

״גירושין הוא הליך מורכב, רגיש ומאתגר. הצבת מטרות ברורות ונטרול רגשות שליליים עוזרים לנו לקיים תהליך נקי, ענייני ומקדם. אני מזמינה אתכם לפנות אליי לייעוץ ולחשיבה משותפת״. 

 

עו״ד קרוליין עידן, משרד בוטיק המתמחה בענייני משפחה ומקרקעין. 

בניין רובינשטיין, מנחם בגין 37 ת״א
03-5013399   carolindlaw@gmail.com
פייסבוק   קרוליין עידן משרד עורכי דין