נשות המהפכה

הילדה שהובילה את מהפכת הקורנפלקס: "יש גם אלופות"

אריאל לאור. צילום: מיכאל טופיול
אריאל לאור. צילום: מיכאל טופיול

אריאל לאור בת ה-9 לא הבינה למה על אריזות הקורנפלקס יש רק אלופים, אז היא כתבה על זה פוסט וריגשה אלפים. יום האישה 2019, נשות המהפכה

88 שיתופים | 132 צפיות

אריאל לאור בת ה-9, תלמידת כיתה ג' מרמת השרון, לא ציפתה לעורר סערה ציבורית כשהתלוננה על קופסת הקורנפלקס שהיא אוכלת בארוחת הבוקר. היא בסך הכול רצתה לאוורר את המחשבות שהציקו לה, אבל מצאה את עצמה מנהיגה חברתית בן לילה. "יום אחד אכלתי קורנפלקס של תלמה וראיתי שמדברים שם על אלופים ומראים תמונות של עמרי כספי, ואיפה האלופות?", היא משחזרת, "זה נראה לי לא הוגן. הרי גם בנות אוכלות קורנפלקס ויש גם נשים אלופות, אז למה לא מתייחסים אלינו?". אימא של אריאל, טלי, הציעה לבתה לכתוב את מחשבותיה והבטיחה לפרסם זאת בעמוד הפייסבוק שלה – כי לאריאל עצמה עדיין אין פייסבוק.

"התעוררתי בבוקר ולא האמנתי לכמות הלייקים, התגובות והשיתופים", מספרת טלי על הפוסט שבינתיים הפך לויראלי, וכלל הצעות לאלופות ישראליות שיכולות לככב על הקופסה, כמו לינוי אשרם, ירדן ג'רבי או שחר פאר. תומכיה הנלהבים של אריאל תייגו ללא הפסק את חברת תלמה, שמיהרה להגיב באופן שיראה כי היא מחוברת לרוח הזמן, לכאורה, והתוצאה היא קו של "קורנפלקס אלופות", שנמכר במקביל לדגני האלופים.

האם אריאל מרוצה? אולי פחות משציפו בתלמה. "הם עשו שינוי, אבל לא את זה שביקשתי שיעשו – הם לא באמת הביאו אלופות לאריזה שלהן, אלא רק את המילה 'אלופות'", היא אומרת היום, ארבעה חודשים לאחר פרסום הפוסט.

"הם עשו שינוי, אבל לא את זה שביקשתי שיעשו – הם לא באמת הביאו אלופות לאריזה שלהן, אלא רק את המילה 'אלופות'", אריאל לאור. צילום: מיכאל טופיול
"הם עשו שינוי, אבל לא את זה שביקשתי שיעשו – הם לא באמת הביאו אלופות לאריזה שלהן, אלא רק את המילה 'אלופות'", אריאל לאור. צילום: מיכאל טופיול

"בתלמה אמרו לנו שזה יעלה להם יותר מדי כסף להביא אלופות", מבהירה טלי, "הכסף בסוף מדבר".

"אני חושבת שגם בנות הן טובות ולא רק בנים", מפרטת אריאל את משנתה הפמיניסטית, "יש בנות אמיצות ויש חלשות ויש בנים אמיצים ובנים חלשים, אין הבדל בינינו. בבית הספר שלי אנחנו הבנות אוהבות לשחק כדורגל ויש בנים שלא מקבלים את זה, אומרים שזה לא מתאים לנו, אני לא מסכימה עם זה. אנחנו מתעקשות לשחק, ולאט לאט הם מסתדרים עם זה", היא מחייכת.

כשהיא לא משחקת כדורגל, אריאל פוקדת חוגי טניס ואגרוף תאילנדי ורוקדת היפ הופ בבית. "כשארגון אתנה לקידום ספורט נשים בישראל שמע על המכתב שלי, הן הפגישו אותי עם לינוי אשרם, המתעמלת האומנותית, אנסטסיה גלושקוב השחיינת הצורנית, ונילי בלאק, אלופת העולם באגרוף תאילנדי. קיבלתי מהן השראה, הן אמרו לי שכדי להיות אלופה צריך להתמקד ולהשקיע, וזה מה שאני מתכננת לעשות".