חללים דמויי חביות בירה המשמשים כמקומות ישיבה | צלם: Peter Clarke
חללים דמויי חביות בירה המשמשים כמקומות ישיבה | צלם: Peter Clarke

חללים דמויי חביות בירה המשמשים כמקומות ישיבה, 17 צינורות בטון ענקיים ועץ סיגלון אחד הפכו את מלון Prahran למקום הכי לוהט במלבורן

88 שיתופים | 132 צפיות
אדריכלות ועיצוב פנים: Techne Architects
קהל היעד: תיירים, אורחי המלון, קבוצות ותושבים מקומיים המחפשים מקום המשלב מקומות ישיבה אינטימיים עם חללים המתאימים למפגשים חברתיים.
למה התכוון המעצב: להחזיר את הזוהר לפאב המיתולוגי של המלון, שפועל מאז שנת 1940, בעיצוב חדשני שלא נראה לפני כן באוסטרליה, ובה בעת לשמור על האווירה החמימה והאינטימית המוכרת ללקוחות הקבועים של המקום

חללים

הפאב־מסעדה משתרע על פני שטח של 550 מ"ר, מחולק לשתי קומות וכולל חצר פנימית. הקומה הראשונה היא מרחב ציבורי רחב ידיים הכולל בר גדול, אזור הסבה שבו שולחנות הניתנים להזזה לטובת יצירת רחבת ריקודים בסופי שבוע, נישות עגולות הכוללות חלון החוצה ומיועדות לישיבה אינטימית בזוג או בקבוצות קטנות, חצר פנימית ושירותים. הקומה השנייה מציעה חללים סגורים המיועדים לאירועים פרטיים, נישות עגולות נוספות לסעידה וגשר המשקיף אל הקומה הראשונה.

מבט מבחוץ

חביות בירה ענקיות

קיר חזיתי של 17 צינורות בטון ענקיים המשיקים לקו הרקיע תופס את עיני העוברים בדרך. הצינורות בעלי האיכות הפיסולית־דרמטית מזכירים לדברי המעצבים חביות בירה ורומזים על אופיו של המקום.
קיר חזיתי של 17 צינורות בטון ענקיים מזכירים חביות בירה ורומזים על אופיו של המקום

בתוכם מוקמו אזורי ישיבה עשויים בגדלים שונים העשויים עץ ועור בגוונים חומים ומעוצבים בעיצוב קלאסי, ומתאימים לזוגות או לקבוצות של 6 עד 12 אנשים. חלונות פלדה וזכוכית כפולה מונעים חדירת רעש ועשן מבחוץ. שולחנות ארוכים ומתקפלים מעץ נמצאים במרכז החלל ולצדם הדומים במראה תעשייתי.

אזורי ישיבה עשויים בגדלים שונים העשויים עץ ועור בגוונים חומים ומעוצבים בעיצוב קלאסי

שילוב של טבע ובטון

במרכז החצר הפנימית צומח עץ סיגלון – Jacaranda (המוכר לנו בארץ) המתנשא לגובה של חמישה מטרים על רקע קיר בטון יצוק בגובה תשעה מטרים, שעליו תלויים באופן מדורג מכלים עגולים לצמחייה. סביבו מפוזרים שולחנות ברזל בעיצוב מינימליסטי בצבעי ירוק ולבן ומסביבם צמחייה ירוקה. חצר זו צמודה לבר באורך חמישה מטרים העשוי מצינורות פלדה ממוחזרים בגוונים שונים.
במרכז החצר הפנימית צומח עץ סיגלון, סביבו מפוזרים שולחנות ברזל בעיצוב מינימליסטי בצבעי ירוק ולבן ומסביבם צמחייה ירוקה

רטרו סטייל

בקומה העליונה יש חלל לאירועים פרטייםfunction room) ) עם בר נפרד וגשר שממנו ניתן להשקיף על החלל המרכזי בקומה הראשונה. בחדרי השירותים מראות אליפטיות ואריחים בסגנון רטרו עם קיר וכיורים שבסיסם בטון אפור. חדרי השירותים מוארים מאוד, בשונה ממה שניתן לפגוש לעתים קרובות בפאבים.

בחדרי השירותים מראות אליפטיות ואריחים בסגנון רטרו עם קיר וכיורים שבסיסם בטון אפור

מה בתפריט

לדברי המעצבים זהו הפאב הגסטרונומי הוותיק ביותר במלבורן, המציע אוכל מעולה באווירה של פאב, ומתאים לסגנונות בילוי שונים. "פאב הוא כמו תיאטרון – חלק אוהבים לצפות וחלק אוהבים להיות במרכז המופע", אומרים המעצבים. בהתאם לכך תכננו את מקומות הישיבה כשחלק בשוליים וחלק במרכז ההתרחשות. המקום מציע תפריטים משתנים בהתאם לסוג החלל והאירוע ויש להזמין את התפריט מראש. בתפריט לקהל המזדמן ניתן למצוא יינות מהעולם ומגוון רחב של בירות ומגוון עשיר מנות בשר.


מקומות הישיבה תוכננו חלק בשוליים וחלק במרכז ההתרחשות- – חלק אוהבים לצפות וחלק אוהבים להיות במרכז המופע

קשר אישי עם האדריכלים

ההיכרות הממושכת של בעלי המקום עם המעצבים, אשר תכננו עבורם גם את בתיהם הפרטיים, הוכיחה כי במקרים רבים עדיף לעבוד עם משרד אדריכלים שנמצא "קרוב לבית" ומכיר את העסק כבר שנים רבות. הסגנון הנינוח והמחויך, מעין סגנון ספורט־אלגנט, שבה את לבנו – סקלת צבעים חמימה וצמחייה ירוקה הנשקפת מכל פינה לצד פתרונות יצירתיים וניצול יעיל של החלל למגוון של צרכים – עושה לנו חשק לקפוץ לבקר את המשפחה באוסטרליה או לפחות ללגום בירה אוסטרלית בפאב השכונתי הסמוך לביתנו.
82 High Street, VIC 3181 Prahran Hotel, אוסטרליה, לאתר