אימון מנטלי: איך להתמיד בשגרת הכושר

צילום: יח"צ הרבלייף
צילום: יח"צ הרבלייף

כולנו רוצים להתאמן, אבל איכשהו אצל רובנו זה לא קורה, וגם אם אנחנו מתחילים משהו, אנחנו לא מתמידים. אז איך תביאי את עצמך להתאמן באופן קבוע?

88 שיתופים | 132 צפיות

רבים מאיתנו מבקשים להתחיל בשגרת אימון גופני למטרות שונות כמו ירידה במשקל, שמירה על גמישות, שיפור מהירות, חיזוק הגוף, הגדלת מסת שריר ובאופן כללי לתרום לבריאות איתנה. אך מה קורה כשהחשש מעמידה בשגרת אימונים קבועה עוצר אותנו מלהתחיל ומונע מאיתנו להשיג את היעד הנכסף? 

>> האפליקציות שיכניסו אתכן לכושר בלי לצאת מהבית

לדברי סמנתה קליטון, מאמנת כושר ומאמנת לחיים בריאים בחברת הרבלייף, "אם אתם רוצים להכנס לשגרת כושר אך החשש שלא תעמדו במשימה מעכב אתכם, עליכם להאמין בעצמכם וליישם תוכנית סדורה ומובנית להתגברות על הפחד, להנעה ולהשגת יעדים. זהו סוג חשיבה שיש להתאמן עליו (בדיוק כמו שמאמנים שריר) והוא יעזור לכם להשיג כל יעד שתציבו לעצמכם. אם תכינו את עצמכם מראש ותבנו תוכנית פעולה, תוכלו לאמן את המחשבה להתגבר על כל הרגשות השליליים שעומדים בדרככם בטכניקות אימון מנטליות שיעזרו לכם בכל תחום בחיים ולא רק בספורט". 

שינויים באורח החיים, במיוחד כאלה הכרוכים בירידה במשקל וביעדי בריאות, גורמים לנו לחוש חרדה ופחד. פעמים רבות זהו הפחד מכישלון, או מהבלתי נודע, שמונע מאיתנו לנסות. קליטון מעניקה טיפים שיעזרו לכם להתגבר על הפחד והרגשות השליליים ולהפוך אותם למנוע להצלחה ולהשגת היעדים. 

הערכת פחדים  

בני האדם ניחנים לרוב בדמיון פורה ופעיל מדי. אנו נוטים לדמיין את הפחדים שלנו ולהגדיל אותם לממדי ענק.  העלאה על הכתב של הפחדים תעזור לכם להעריך אם הם ריאליים. הכינו רשימה של הדברים הגרועים ביותר שעלולים לקרות אם תיכשלו. לעיתים קרובות זה ישים דברים בפרספקטיבה, ויגרום לכם להבין שאתם צריכים פשוט להתחיל במסע שלכם.

הגדירו את היעד   

ודאו שהיעדים שלכם הועלו על הכתב בצורה מפורטת ומסודרת הכוללת יעד ומסגרת זמן ברורים. אלו יסייעו לכם ויעודדו אתכם בימים בהם תחושו רצון להפסיק. הגדרת יעדים ברורה תסייע לכם להגיע לשליטה מלאה בהצלחות שלכם.

אימון מנטלי חיובי

ערכו יומן אימונים אישי שבו תכתבו הצהרה חיובית – מנטרה עליה תחזרו בכל יום כך שתשאירו אותה בתודעה. ככל שתגידו לעצמכם שתצליחו, כך תתחילו להאמין שזה נכון וזה לבדו כבר ישים אתכם על דרך המלך. אם תשאלו ספורטאים, רבים יגידו לכם שהצד המנטלי של הספורט חשוב יותר מההיבט הגופני. האמונה המובנית הזו היא אחד המפתחות להגשמת החלומות שלכם.

בהצלחה!

* הטיפים באדיבות חברת הרבלייף.