"אהבה חדשה": המקום שבו וואנזי הוא הפתרון למשבר בזוגיות

"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

הקוביות בבטן של עידן לא הספיקו כדי לסגור את המשבר עם דנה, אל ואמיר מתקרבים ככל שהם מפשלים ורק למריאנה ורזי יש משבר אמיתי לפתור. "אהבה חדשה" לקחה יותר מדי ריטלין, סיכום פרק 2

88 שיתופים | 132 צפיות

מה הקשר בין הבחור שנדפקת עליו פעם ובין פרומואים של תוכניות ריאליטי? ובכן, שניהם הבטיחו לך הבטחות, שניהם נטעו בך תקווה כוזבת שהפעם זה אמיתי רק כדי שתבואי לבדוק ושניהם חירטטו אותך לאללה. אני לא כועסת, אני מאוכזבת. אז נתחיל מהסוף: אף זוג לא נפרד הערב חרף הטיזרים המרומזים. והאמת, אין לי מושג למה.

כעיקרון כבר הבנו ש"אהבה חדשה" (רשת 13) היא תוכנית ריאליטי שלקחה יותר מדי ריטלין לפני השיעור. הכל קורה מהר ולא תמיד עובר באופן קוהרנטי. ובמקום סתם לעשן את עצמם לדעת או להיאחז בספרי עזרה עצמית סחים כיאה לחוקי הפורמט – הזוגות הצליחו לייצר לעצמם משברים תוך פחות מ-24 שעות. אז תזכירו לי מי הבומר שאמר שדור ה-Y אוהב לקחת את החיים שלו לאט?

"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

דנה ועידן

"יש נשים שאוהבות שהגבר שלהן בא עם גרזן", מסבירה דנה. ומטעמי תקינות פוליטית אני אוותר על בדיחה עגמומית שקשורה לגברים עם גרזנים ונשים. דנה בכלל אוהבת את הגברים שלה עם אקונומיקה. לא יודעת, לא הבנתי. אולי במיאמי זה נחשב לפתגם עממי נפוץ. בכל אופן, עידן מנסה להנמיך את להבות ליל אמש עם מטבח נקי, נס על חלב (עם שיערה בתוכו סמאללה) ואימון בלי חולצה, ואני רשמית משוכנעת שהבנאדם הזה מקבל עצות דייטינג מבדיחמין לשבת. אבל דנה, חרף המשיכה הפיזית המודחקת כלפיו (כי כידוע אסור להראות חרמנות בטלוויזיה הישראלית) – עדיין מאוד כועסת עליו ובצדק. את התהום שנפערה בין השניים, גם יום נחמד בדירת האיקאה הרמת גנית שלו תתקשה לשקם. 

הבעיה היא שלעידן אין מושג למה היא כועסת ומבחינתו כמה שכיבות סמיכה בנוכחות הקוביות שלו היו אמורות לסגור את הפינה. הוא לא מבין שלבקר את החיים "הלא רגועים" שלה הוא תמרור אזהרה לעתיד לצדו שיכלול עוד הרבה נסיונות "הרגעה". ואם הוא לא היה היסטרי, הוא גם היה רואה שדנה הכי רוצה בית ושדנה היא בעצם דמות מורכבת (למרות שהיא אישה!). הניסיון הכושל שלו לחתור למגע, המגננה, ההכחשה וחוסר הנכונות לקחת אחריות על אירועי אמש, רק הפכו את התהום הזו למסריחה יותר מעמק החולה בחוה"מ. גם המרווה השרופה כבר לא תעזור שם, תשאלו את שני יוסיפון.

> לא למדנו כלום מאיתמר עמי: "אהבה חדשה" מתנהלת לפי חוקי הדייטינג של ברידג'רטון
> מומחי "אהבה חדשה": "אנשים שרפו את שריר ההיכרות, צאו מהאפליקציות ותתחילו לחזר"

"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

אל ואמיר

תקשיבו, אני עפה על אל. נכון, היא לא טיפוס של בוקר ואין לה כוח לבני אדם מעבר למה שהיא חייבת – ואפשר להגיד שביקום מקביל אני מספיק יפה כדי להיות חברה שלה. אבל מי הייתה מאמינה שהדרך ללבה מתחילה בהתקף חרדה של הדייט שלה? מי הייתה מאמינה שמניעת שינה מאמיר תוציא ממנו יצור חמוד שרק רוצה חיבוק מאמא שלו? למה בני אדם כל כך דפוקים? מה זה משנה, העיקר שזה גורם לדברים לזרום ביניהם בנינוחות. 

מודה, קשה שלא לפקפק בבחירה בדייט על מטוס קל שכרוך בפגישה עם ההורים (או אם לדייק – עם גבר בגיל העמידה שמפלרטט עם הדייט של הבן שלו) והאם זה הדבר הנכון לעשות עם בחורה שאתה מכיר 24 שעות. אבל איכשהו ככל שהם מפשלים אחד עם השניה יותר, ככה עובד להם יותר. ככתוב: "זוג שמתכסח בערב הראשון, לבטח יתאהב בערב השני".

"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

שני ומיכאל

חשבתן שדייט במטוס קל זה מבאס? חכו שתגלו שאתן בעצם חלק מהתוכנית של מיכאל לקדם את המרפאה שלו בפריים טיים. כחלק מהדייט הרומנטי שלהם – השניים עולים לרמלה ושני מגלה שבמקום גבר עם גרזן, היא תקועה עם אחד שנועץ מחטים וגובה על זה מלאנתלפים, ועם הלקוחה שלו. מעניין מה דנה חושבת על זה.

אבל זו הבעיה האחרונה של שני. העניין הוא, שהיא כבר ממש רוצה לסגור את העסק ולהתחתן ומיכאל לא ממש יודע מה הוא רוצה. ואהבה היא דבר שלוקח לו זמן להבשיל או לקבל כיוון עקרוני. אי אפשר להכניס זוגיות אל תוך מצגת יעדים ומטרות. ושניהם ממש חייבים טו צ'יל דה פאק אפ (הנה אני גם יודעת מילים באנגלית, קחו אותי להייטק) ולשחרר את עצמם מההנחות הבעייתיות שלהם כי ראבאק אתם מכירים 24 שעות. שני לא יודעת אם יש לו פלוצים מסריחים מתחת לשמיכה ומיכאל לא יודע אם הוא רוצה בכלל ששני תתאהב בו כי זה יוריד לו או משהו מתיש כזה שדושבגז כמוהו אומרים לדייט שלהם – רק מול כל עם ישראל.

שני חושבת שמיכאל ילד והוא הכי נפגע, הולך להתבכיין בחוץ עם אל ואמיר במקום לדבר על הרגשות שלו ועומד להוכיח שהוא לכל הפחות בגיל ההתבגרות. מזל שזוג המאמים מתקנים את המצב ומתווכים שיחת שלום על וואנזי. והם אשכרה מתקשרים טוב. אך כידוע, מבוגרים תמיד פותרים את הבעיות שלהם יותר טוב כשהם על וואנזי.

מריאנה ורזי

טוב אני אמורה לגבש פה דעה על כמה פירורי פריימים שקיבלנו מהם? עד כדי כך נגמר הכבוד למקצוע הנכחד שלי? האם זה עורך מרושל שנרדם במשמרת? לא שופטת. האם הם פשוט לא היו מעניינים מספיק? לא אכפת לי. בינתיים, רזי עולה על מכנסי תותחים, יורד על יוגורט חלבון ולוקח את מריאנה לאימון כושר (מ-ח-ר-מ-ן). מזל שהיא נהנתה מזה.

המכשול היחידי שעומד בפני השניים כרגע, הוא הבן של מריאנה שנשמע חמוד מאוד בשיחת הטלפון שלהם. הבעיה היא, שרזי לא ממש מתכנן להעמיד צאצא בקרוב (זכותו המלאה, צאו לו מהרחם) והנושא הזה מתהדק סביב הצוואר שלו כמו רצועת TRX שהסתבכה בדרך. הוא לחלוטין מבין שזוגיות עם מריאנה מזמנת לו בהכרח תפקיד בחיים של הבן וצריך להחליט אם בא לו על זה. נו טוב, לפחות יש להם אשכרה משבר אמיתי לפתור.

"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13
"אהבה חדשה" | צילום מסך רשת 13

 

מצעים מפנקים ומגבות מלטפות של קנת קול לבית עכשיו במבצע THREE SIXTY FIVE by MASHBIR